ricardopd

Ricardo P P itibaren Klæbu, Norveç itibaren Klæbu, Norveç

Okuyucu Ricardo P P itibaren Klæbu, Norveç

Ricardo P P itibaren Klæbu, Norveç

ricardopd

En sevdiğim kitaplardan biri - karanlık ve güzel. Yazı şiir gibidir. Bir baba ve oğlu arasındaki ilişkiye şaşırtıcı derecede samimi bir bakış.

ricardopd

... wa jahh..hahaha

ricardopd

Hindistan'dan son derece güzel masallar hakkında piyasadaki en iyi kitap. Herkese bu kitabı okumasını tavsiye ederim. Ramanujan'ın tanıtımı, halk masallarının neden önemli olduğu ve bir masalın hikayesinden bahsediyor. 150'den fazla hikaye tek bir kitapta toplandı.

ricardopd

Lethem, Jonathan Franzen'in The Corrections'ı yazarken bildirdiği gibi, bu kitabı yazarken Büyük Amerikan Romanını yazmaya çalışıyor gibi görünüyor. Sonuç, ayakkabı romanı yarışı, soylulaştırma, karanlık pop kültürel takıntıları ve sihirli gerçekçiliği (süper kahraman çizgi roman karakterleri ve imalar yoluyla) bir romana dönüştürmek için oldukça karışık, genişleyen ve aşırı bir girişimdi. Ayarlar ve açıklamalar sık sık araştırmadan türetilmiş gibi hissediyordu, sanki Lethem tüm “bildiklerinizi yazın” şeyi göz ardı etmiş ve kaynak materyal olarak ikinci el hesapları kullanmış gibi. Blok partilerin tüm hesapları, çatışan savaşlar ve metro trenlerine grafiti parçaları atmak, Hip-Hop tarih derslerinin Rap Attack'ten ya da Durduramıyorum'dan kelimesi kelimesine kopyalanmış gibi hissettirdi. Kimsenin bilgisine göre değillerdi, ama o kadar hazırdılar ki, bazen daha güçlü karakterlere veya daha odaklanmış hikaye yaylarına zarar verdiler. Öte yandan, Mingus Rude'nin evini ziyaret eden alegorik P-Funk grubunun açıklamaları gibi çok zeki anlar vardı (Lamé pantolon, gümüş platform botları, yıldız şekilli güneş gözlüğü ve İsviçre ile birlikte Funk Mob olarak adlandırıldı. Kokain Alpleri) bir karakteri olan Barrett Rude, bir oturum oyuncusu olarak efsanevi birkaç müzik anını ortaya koydu. Ayrıca, Rhino tarzı kutulu set astar notlarını, bir kuaför haline gelen ve "pnömoni" den ölen erkek bir üye ile tamamlanan bir grubun tarihini özetlemek için bir yol olarak kullanma aracı, özellikle de siz yazın aslında liner notlarını okuyan. Belki de Fortress romandan daha iyi bir film yapar. Ve bu kesinlikle bir erteleme değil. Ana karakterin, "Camden" Koleji'nden (diğer adıyla Bennington- Brett Easton Ellis veya Donna Tartt, herhangi biri?) Dışarı atılmasının ardından babası tarafından Vermont kar fırtınası yoluyla eve götürüldüğü son sahne, Brian Eno'nun ruh halini belirliyor Arabada oynayan bir başka Yeşil Dünya albümü. Filmlerde yaptıkları bu değil mi? Düzyazı biçiminde, bir şekilde zaten çok kolay olan sinematik ruh hali belirleme stenoyu ucuz bir kullanım gibi hissettim. Kurguda, ortam ayarlamak ve Lethem'in tasarladığı şekilde atmosfer yaratmak için müzik kullanamayacağınızı hissediyorum. Yani, bir okuyucu, çağırmaya çalıştığınız ortamın merkezi bir yönü olduğunda referansta bulunduğunuz müziği hiç duymamışsa ne olur? Bu son eleştiri oldukça küçük ve önemsiz, biliyorum, ama nedense beni çok rahatsız etti. Bana seçici deyin.

ricardopd

Küçük civciv hakkında üç sevimli hikaye. Yüksek sesle okuyan bir aile için iyi.

ricardopd

Bu çok yönlü okuma, çok çeşitli önemli sorunları değerlendirme fırsatı sunar. Sivil-asker ilişkilerine ve ulusal komuta yapısına, savaş planlaması ve icrasında hizmet içi işbirliği ve rekabete, karar vericilere açık çeşitli stratejik alternatiflere, öncü yüksek teknoloji RMA'nın güçlü ve sınırlamalarına karşı özellikle kışkırtıcıdır. Amerikan silahlı kuvvetleri, savaş sisini delme zekasının sınırları, Goldwater Nichols Yasası'ndan sonra Ortak doktrin oluşumu ve planlaması ve son olarak savaşın sona ermesi ile ilgili gündeme getirdiği konular.

ricardopd

Yanlışlıkla bu kitaba rastladım. Daha önce hiç böyle bir şey okumadım çünkü aldım. Merak ediyordum. Kitabı anlayışlı buldum. İnsanlar üzerinde gerçek bir hayvan saldırısı hikayesi var. Bunların çoğunun kaza olduğunu düşündüm, ama bunları okumak başka bir şeydi. Hayvanlar ve ilgili hikayeleri okumayı seven biriyseniz, bu kitap tam size göre. Bunu sık sık okuyamayacağınız bir kitap olurdu. Bence vahşi hayvanları korumalıyız. Sadece bizler, çevrelerine veya yaşam alanlarına müdahale edersek saldırırlardı.

ricardopd

Güzel eğlenceli bir okuma. Çok muhteşem bir şey olsa.

ricardopd

While this book was good, I hate the way it was wrapped up in the last few pages. I eagerly read through three books to find out who Katniss would choose to spend the rest of her life with. Thank goodness there was an epilogue. However, that said, this was one of the best book series I have ever read.