songeeee

Songee Yang Yang itibaren West Bend, WI, Birleşik Devletler itibaren West Bend, WI, Birleşik Devletler

Okuyucu Songee Yang Yang itibaren West Bend, WI, Birleşik Devletler

Songee Yang Yang itibaren West Bend, WI, Birleşik Devletler

songeeee

Bu kitaba girmek Elantris veya Mistborn Trilogy'den daha zordu. Başlangıç (lar) beni biraz karmakarışık etti ve birçok çeşit spren (beklenti, korku spreyi, gloryspren, ağrı kesici ...) dünyanın ayrılmaz bir parçası olmak yerine bir şekilde rastgele hissetti. Neyse ki, Sanderson'a dünyasını ve karakterlerini yaratması için zaman vermeye oldukça istekliydim. Bölümlerinin ilk birkaçına geldiğimde Kaladin, Dalinar ve Shallan beni bağladılar. Dünya ... ţey, hala bunun üstesinden gelmeye çalýţýyorum. Mistborn'daki sihir yasalarının fizik yasalarının bazı temellerini kullandığı yerlerde, Stormlight Arşivi'ndeki sihir fizik yasalarına meydan okumaktan hoşlanıyor gibi görünüyor ... belki. Kings'te daha büyük resmin ne olabileceğinin gölgeli bir taslağını vermek için yeterince ipucu var. Bu dünyanın tuhaflığı için kesinlikle bir çeşit cazibe var. ;) Bir kez girdikten sonra Kralların Yolu'ndan gerçekten keyif aldım. Brandon Sanderson'ın diğer kitaplarını okuyan ve seven herkese tavsiye ederim, ama birinin yazısına girişinin olup olmayacağı konusunda kararsızım. (Bu, şimdi ve serideki bir sonraki kitabın yayınlanması arasında, arkadaşlarımın Mistborn'u okumasını sağlamak zorundayım, böylece onları da buna bağlayabiliyorum.)

songeeee

Şimdiye kadar okuduğum en hayat değiştiren kitaplardan biri. Kesinlikle geri dönüp Seabiscuit'i okumak istiyorum, ancak genel konuya göre, Seabiscuit'in bu okuma deneyimi kadar hareketli olabileceğini düşünmüyorum. Birkaç kez, Zamperini'nin şimdiye kadar duyduğum en sefil acı ve istismara karşı cesur hayatta kalma hikayesi gözyaşlarına boğuldum. Hillenbrand, hikayesinin kendisini yazmasına izin verir, ancak hikayesine olan tutkusunu yazısına yansıtıp bize aktardığını görebilirsiniz. Zamperini'nin erken çocukluğuyla bu adamın inatçı ve yaramaz ruhunun bir resmini çizmeye başlar ve bizi olayın kendisi kadar şok edici bir etkiyle, planının Pasifik'in ortasında, binlerce kişinin en yakın karaya mil. Bu hikaye kendi içinde eşi görülmemiş bir hayatta kalma ve çözülme hikayesidir, ancak takip eden daha da üzücü ve inanılmazdır. Hiçbir şeyi mahvetmek istemiyorum, ama diyeceğim ki, bir mümin olarak Tanrı'nın elini Zamperini'nin hayatının başından beri görebiliyorum, Hillenbrand'ın Zamperini'nin savaştan sonraki hayatını anlatması ve travmanın üstesinden nasıl geldi. Bu kitabı yaşayan her erkeğe tavsiye ediyorum ve oradaki her kadının bildiği her erkeği bunu okumaya zorlaması gerekiyor. Onu geri dönülmez bir şekilde değiştirecek.

songeeee

Bu şimdiye kadar en sevdiğim Sedaris kitabım oldu.

songeeee

Bu kitaptan gerçekten keyif aldım - tarih ve kurgunun mükemmel bir karışımı. Bu okuma tavsiye.

songeeee

Kesinlikle bir tür üst katta alt katta bu kitaba hissediyorum bekleniyor, ama oldukça farklı ve çok daha fazla. Üst sınıf karakterler mümkün olmasa da, hizmetçileri de sahtekârlık, hırsızlık ve kendini aldatma yeteneğine sahipti. Green'in hikayeyi yazma şekli, hem iç hem de konuşma diyaloğunu, konuşma dilekçelerini ve aksanları ve bir şekilde günlük konuşmanın ritmi gibi bir şekilde çalışan benzersiz bir sözdizimini kullanarak ilginç ve hatırlatıcıydı. Açıkça anlaşılan sınıf çatışmasının arka planı, II. Dünya Savaşı'nın ilk günlerinde İrlanda idi ve İngiliz-İrlanda çatışması da güvensizlik ortamının bir parçasıydı. Her nasılsa tüm bu aşk gelişir, ama son biraz atılgan görünüyordu.

songeeee

This got better as it went on. I truly quailed when Jury went into that house. Grimes writes children very well.

songeeee

People who like adages say that variety is the spice of life. As for myself, I prefer a maximum of spiciness in my reading selections. Oh yes, I've got my favorite genres; my comfort zone of spicy foods. But, I need that extra kick from something really different every once in a few books. That's one reason why I chose to read Naked Lunch. That, and the interesting title ("what does it mean? I don't know; I must read to find out!" said my internal monologue) which I can now pretend to understand. Simply stated: I enjoyed Naked Lunch and appreciate its value, but its style is definitely outside my comfort zone. I love the byzantine form of Thomas Pynchon novels and delight in the pseudo-reality of a drug-fueled Hunter S. Thompson book; I'm prepared for abnormal narrative structures. Nonetheless, I'm biased towards standard story forms because I'm a simpleton. I want to be able to say: X happened to Y and, then, The End. I can't really say such things about Naked Lunch. Oh sure, I can say X had a pirate eye patch and beheaded Y, but the dreamlike sequences felt so internal to my imagination that I feel bad trying to reduce the experience to descriptive sentences. So, I'll stop fumbling for words and say that Naked Lunch challenged my imaginative abilities and won my respect. It was a literary, imaginative, non-narcotic induced delirium; like the visions of demonic vegetables brought on by an unwisely accepted jalapeño eating contest.

songeeee

Acho esse Coetzee muito maluco. Ele criou uma história fictícia para gerar um debate acadêmico. As duas primeiras partes de "A Vida dos Animais" (título em português) são pura ficção: a escritora Elizabeth Costello abre uma discussão sobre o vegetarismo e o cuidado dos animais do ponto de vista filosófico e literário. Na última parte do livro, que é sensacional, os acadêmicos comentam as idéias de Costello. Por um instante realmente me vi sentada em uma das cadeiras de Princeton. The melting pot!