abdullahoguz

Abdullah O O itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Abdullah O O itibaren Texas

Abdullah O O itibaren Texas

abdullahoguz

Serideki ikinci kitaptan çok daha iyi, Etkinleştirme Yasası'ndan önceki yılların uzman, kemik çıngıraklı bir araştırması. Versailles, Genç Plan ve hiperenflasyon dönemleri boyunca Weimar'ın ekonomik sorunlarının mükemmel kapsamı. Önsöz, Evans'ın planını açıklayarak ve bu kitapların neden Shirer'in Üçüncü Reich'ın Yükselişi ve Düşüşü ve Kerhsaw'un biyografisi Hitler gibi destanlara rağmen gerekli olduğunu (bana ne gibi önemli bir soru) cevap verdiğini de dikkate değer. ------- Sınırlar 2009-04-04. Bir dizi olduğunu fark etmeden önce bu dizideki ikinciyi (Güçteki Üçüncü Reich) satın aldım ve okudum; ciltli (Savaşta Üçüncü Reich) üçüncü gördükten sonra, bu (çok daha ince) ilk hacmi almak için taşındı. Güç'te bunalmış değildim, ama okumalarımda iz bırakmayan boşluklar bırakmadan önce mezarımda öleceğim, ah!

abdullahoguz

Matador Serisi en sevdiğim bilim kurgu serilerinden biri. Çok aksiyon odaklı, ama aynı zamanda çok iyi karakter gelişimi ve iyi düşünülmüş bir arsa ile. "Bir adam fark yaratabilir" kavramı ve "kim olduğunuzu bildiğinizde, ne yapacağınızı biliyorsunuz" kavramı bu diziyi üniversitede okuduğumda bana bir akor vurdu. İyi seriler.

abdullahoguz

İnanılmaz! Bir sonraki taksit için sabırsızlanıyorum! :)

abdullahoguz

Bu kitap çok komik. Bunun kasıtlı olup olmadığını bilmiyorum (olmadığından şüpheleniyorum), ama tüm zaman boyunca, özellikle de sonunda, sizin için şımartabileceğimi diliyorum, güldüm. Temel olarak hikaye, arkadaşı ona bu ~ korku hikayesini ~ anlatan bu adamla ilgilidir. Gerçekte olmasa bile tanıştığı bu bayan tarafından nasıl egemen olmak istediğini anlatır. Ama onunla konuştu ve bir süre sonra onu kötüye kullanmaya başlayacaktı ve daha sonra onun tadını çıkarmaya başlayacaktı. Tanrım, keşke sonu mahvedebilseydim. Her neyse, adamın arkadaşı (gerçekten baş anlatıcı olan; kitabın başka biri hakkında başladığını belirtmekten bile nefret ediyorum), inanıldığına tanık olunması gereken devasa bir pislik. Bu bir çeviri idi, bu yüzden yazının büyük olmadığını, ancak yazının büyük olmadığını söylemenin haksız olduğunu biliyorum. Ve özellikle romanın yaklaşık dörtte üçü, bu adamla bu bayan arasındaki, ona ne yaptığını gerçekten sevip sevmediği ya da sadece güç mücadelelerine girip girmediği konusunda mecazi bir savaş çekişi olduğu için bir tür noktalara sürüklendi. . Ve sonra von Sacher-Masoch'un erken feminist hareketlere karıştığını duydum, o zaman bunun hiciv olabileceğini düşündüm? Eğer öyleyse, bu aslında düşündüğümden daha iyidir. Ama okuduğum hiçbir şey bu sonuca işaret etmiyor. Her neyse. Mesele şu ki, hızlı bir okuma oldu, bu yüzden plajda ya da küvetteyken yapacak bir şeyiniz yoksa, Hayatımızın Günleri ya da Umutsuz Ev Hanımları ya da bir şey izlemek yerine bunu okuyun.

abdullahoguz

Bir arkadaş Hurley'nin Lost sırasında bu çizgi romanı okuduğunu belirtti. (Merhaba Chang!) Bu, kütüphaneden bir kitabı kontrol etmek kadar iyi bir sebep. Zaten bütün hafta sonu yağmur yağacaktı. Bu zevkli bir okumaydı ama Palomar: The Heartbreak Soup Stories'i okuduktan hemen sonra Y: Son Adam beynimden çıktı. İşte hatırlayabildiğim şey ... Yorrick adında 20 şey (Babası bazı üniversitelerde Shakespeare'e Y ile birlikte bir karakterin adını seçtiğini öğretti.) Ve bir evcil maymun bir vebadan kurtulan sadece iki kişidir dünyadaki her erkek memeli. Dünyayı kurtarmak için bir hükümet ajanı ve bir biyolog uzmanı ile klonlama yolunu açar. Yol boyunca etrafta hiç erkek olmamaktan ve kalan son adamı öldürmek niyetinde olan Amazon Kızları tarafından takip edilirler. Bu harika bir öncül ve insansız dünya titizlikle hayal ediliyor. Sadece valilerin ve Kongre'nin ~% 95'i ölmekle kalmıyor, pilotların, askerlerin ve çöp adamlarının çoğu da ölüyor. Washington Anıtı ölü adamlara (ve onların falluslarına, har harlarına) bir anıt olur. Motosikletler çok değerlidir, çünkü yolda terk edilmiş tüm araçları dolaşabilirler. (Rahatsız edici bir şekilde, veba acele saatinde vurdu.) Diziyle ilgili tek sorunum, karakterleri o kadar önemsememem. Kalan adam şanssız, hükümet yetkilisi gizemli, biyolog mousy ama cesur. Kitabın açılış kısmı çok ilgi çekici olsa da, istikrarlı bir duruma geldiğinde, bu nispeten gelişmemiş karakterler ve kıyamet sonrası Amerika'da karşılaştıkları garip şeyler. Y'nin James Bond'la ortak bir yanı olduğunu söyleyebilirim - romantizmle ilgilenen herkes ölmek zorunda kalacak, böylece hikaye devam edebilir. Kütüphanede göründüğünde / göründüğünde yine de bu dizinin 2.'sine bakacağım. Bu umut verici ama kusurlu bir başlangıç. Kaybetmenin ne önemi olduğunu merak ediyorum ...

abdullahoguz

Bu kitap beni gerçekten şaşırtmadı. İlk Shadow Falls iyiydi ve bunun hemen hemen aynı sayfada olduğunu hissettim (her ikisini de 3 yıldız verdim). Bazı bölümleri heyecan vericiydi, bazıları sıkıcıydı ama esas olarak Kylie'nin kim / ne olduğu konusunda içsel çatışmasından kesinlikle nefret ettim, çünkü kitabın neredeyse tamamını kapsıyor ve ilk başta ilginç ama birkaç sayfa sonra tamamen sıkıcı. Kylie, ţu kýz külotunu çekip ya anlamaya ya da hayatýna devam etmenin zamaný geldi! Her kriz geçirdiğinizde dağılmayın, çok çirkin ... ve güçlü kadın karakterleri okumak her zaman çok daha keyifli :)

abdullahoguz

Sadece tekrar okuyun .... hala seviyorum!

abdullahoguz

Harika! Bu kitabı çok sevdim. Hızlı bir okuma da.