muhammedan29ce

Mezitli Dershanesi Dershanesi itibaren Nong Ri, Bo Phloi District, Kanchanaburi, Tayland itibaren Nong Ri, Bo Phloi District, Kanchanaburi, Tayland

Okuyucu Mezitli Dershanesi Dershanesi itibaren Nong Ri, Bo Phloi District, Kanchanaburi, Tayland

Mezitli Dershanesi Dershanesi itibaren Nong Ri, Bo Phloi District, Kanchanaburi, Tayland

muhammedan29ce

Kendinizi bir okuma çöküşünde veya kişisel bir funk'ta bulursanız, not alın: bir tedavi var. E.F. Benson'ın Mapp ve Lucia romanlarından herhangi birini alın, ancak tercihen bununla başlayın (serinin ilkidir). Bu kitabın altıncı okumam olduğunu düşünüyorum --- daha fazla olabilir. Ve Nancy Mitford'un ileriye söylediği gibi, 20'li yıllarda yazılmasına rağmen "boya kadar taze". Şakalar asla solmaz; karakterler asla büyüleyici olmayı bırakmaz; kritik yaşam dersi ise en basit etkinliklerin bile büyüleyici olarak algılanabilmesidir. Benson'ın karakterlerinin hayata bu kadar meşgul olmalarını seviyorum. Hayatınızda ilginç bir şey olmadığını düşünüyorsanız, Lucia'dan veya onun B.F.F.'den Georgie Pillson'dan bir not alın. Birbirlerinin hobileri tarafından büyülenirler; birbirlerinin öğle yemeği menülerinde ante kadar ilerledi; ve mümkün olan her şekilde üst üste nasıl geleceğini planlayın, planlayın, planlayın. Ancak, bu çabalamak ve başarmakla ilgili değildir - insan doğası ve foiblesiyle ilgilidir. Karakterler o kadar iyi tasarlanmış ki, arkadaş çevrenizden geçip her birine bir karakter adı ekleyebilirsiniz. Yetişkin hayatım boyunca (annem tarafından tanıtılan) bir Luciaphile oldum ve görevlerimden biri "inancı yaymak" oldu. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun. Şimdi "Londra'da Lucia" ya gidiyorum. . .

muhammedan29ce

Bu kesinlikle sesli kitapta dinlemek için bir kitap. Anlatıcının sesi biraz sinir bozucu olabilir (Bill ve Ted'in Mükemmel Maceralarını düşünün), ancak ses deneyimi okuyucuya lingo ve "besleme" nin tam deneyimini verir. Baskı sürümünün de harika olduğundan eminim, ancak bir seçeneğiniz varsa ses için gidin diyebilirim.

muhammedan29ce

Bu bir İngiliz ev oda oda bakmak olduğunu; mimarisinin, dekorunun, mobilyalarının, inşaatının ve kullanımlarının tam tarihi. Evlerin geçmişten günümüze yaşadığı değişimleri açıklayan tarihi hazinelerle doludur. Şaşırtıcı bir şekilde, okunması kolay, bilgilendirici ve ilgi çekici.

muhammedan29ce

filmden tamamen farklı!

muhammedan29ce

Ne sevdim: Modern bir Mennonite'nin hayatına bir göz atmak, topluluğu terk eden ve bu vakfın onu nasıl oluşturduğunu inceleyen bir kadın. Gerçekten komik anlar. Yazar - belirli bir ölçüye göre - anlayışlı ve hayran olduğum güvenlik açığı açısından kendini% 100 ortaya koyuyor. Ne sevmedim: Yazarın sevgi dolu ve inanılmaz derecede hoşgörülü ebeveynleri için kaba, saygısız ve saygısız olduğunu hissettim. Alaycılığı ve kuru zekayı sevebilirim, ama dengeli olmalı (la Anne Lamott). Janzen'le belirli bir ölçüye empati ettim (korkunç bir zaman geçiyor), ama sonunda sonuçta itfa, kapatma, gerçek iyileşme, tam daire yok - bu yüzden kitabı hiç bitirdim. Son sayfayı çevirdiğimde yüksek sesle, "Bu kadar mı ??" dedim. Geriye kalan tek şey, Mennonites'in yanaktaki bir "tarih "iydi. İyileşmek için eve gitmedi - kitabı için yeterli yem toplamak için eve döndüğü anlaşılıyor. Not; Dün gece kitap kulübüne gittim; 8 kişiden 1'i çok sevdi; 4 yukarıda belirtilen nedenlerle yarı yolda kefaletle; 3'ümüz bitirdi ve benzer düşüncelerimiz vardı.

muhammedan29ce

Ben Cuma Gecesi Örgü Kulübü bu devamı zevk. Farklı karakterler ile "sonra ne oldu" görmek kesinlikle güzel. Bazen biraz çelişkili, ama yine de okumak eğlenceli.