olgovor

Olga Shmyreva Shmyreva itibaren Wonosari, Gading Rejo, Pringsewu Regency, Lampung, Endonezya itibaren Wonosari, Gading Rejo, Pringsewu Regency, Lampung, Endonezya

Okuyucu Olga Shmyreva Shmyreva itibaren Wonosari, Gading Rejo, Pringsewu Regency, Lampung, Endonezya

Olga Shmyreva Shmyreva itibaren Wonosari, Gading Rejo, Pringsewu Regency, Lampung, Endonezya

olgovor

Bu, baştan sona okuduğum ilk biyografi. Genellikle ilgimi kaybederim ya da denemeye zahmet etmem. Bu kitap hayatımı değiştirecek. Hayatı çok zor olduğunu düşünen herkesin bu kitabı okuması gerekiyor. POW kamplarında savaş zamanı zulümler olduğunu biliyordum, ama onların bu kadar korkunç olduklarına dair hiçbir fikrim yoktu. Herhangi bir insanın bunu bir insan olarak deneyimlemesi ve hayatta kalması tamamen şaşırtıcıdır ve Zamperini'nin kamplar sırasında ve sonrasında yaşadığı saçmalık yürek burkucudur. Bu hikayenin nasıl mutlu bir sonla sonuçlanabileceğine dair hiçbir fikrim yoktu, ama gözyaşlarımdaydım. Bu kitabı tavsiye ederim.

olgovor

Buna asla geri dönmeyeceğim ...

olgovor

Kuzeni Jennifer'ın nişanlısı Viscount Kersey, onu ve kuzeninin duygularını derinden yaralayan bir şemada kullandıktan sonra, sevginin değişken doğasının kesinlikle onun için olmadığına karar verdi. Londra çıkışından altı yıl sonra ve Kersey ile olan felaketinden sonra Samantha Newman oldukça mutlu bir şekilde evli değil. Şimdi ülkedeki kuzenini ziyaret ederek, kendisi ve mutlu genç aile arasında biraz boşluk bırakmak için uzun bir yürüyüşe karar veriyor. Yürüyüşü onu Carew Marquess'in mülküne götürdüğünde Hartley Wade adında büyüleyici bir manzara sanatçısıyla karşılaşır. Anında onunla rahatlıyor, zahmetsizce kolay konuşmaya giriyor ve rahat sessizliklere geçiyor. Çabucak bir arkadaşlık geliştirirler, öğleden sonra markanın topraklarında yürümek ve dostane sohbet etmek için gizlice buluşurlar. Hartley, Carew'in Marquess'i olduğu için, onun iyi olduğunu söyleyen, topallayan bahçıvandan biraz daha fazlası. Şaşırtıcı derecede güzel bir kadının ne kişisini ne de adını tanımadığını görünce şaşırdı, yanlış algısıyla birlikte oynuyor. Genç yaşta sakat, bükülmüş bir kol ve topal bir bacak bıraktı, onu sadece serveti için takip eden kadınlara karşı dikkatli. Samantha onunla olduğu gibi alındığı zaman, ona sadece bir bahçıvan inanmasına rağmen, şansına pek inanamıyordu. Birdenbire, her zaman asla olmayacağını varsaydığı bir şeye sahip olabileceği anlaşılıyor - onu kim olduğu için seven bir kadın. Bu, ilk görüş hikayesinin kalbinde bir aşktır. Samantha ile tanıştıktan hemen sonra Hartley kendisine aşık olduğunu kabul eder. Samantha da bu kelimeyi kullanmasa da açıkça yapıyor. Balogh, kolay konuşma, huzurlu sessizlikleri ve paylaşılan düşünceleri ile karşılıklı çekiciliklerini göstermek için harika bir iş çıkarır. Hemen ilk kez birbirleriyle buluşan eski sevgili dostlar oldukları izlenimi ile geldim. Bir kahramanın seveceği bir kadın bulmaya hevesli olması ve onu kendine itiraf etmenin rahat olması harika bir tempo değişikliğiydi. Balogh'un, Büyük Bir Yanlış Anlaşmaya başvurmadan karakterlerin güvensizlikleriyle ilgili hikayeyi nasıl uzattığını sevdim. Lord Kersey'in yeniden ortaya çıkışı onları farklı şekillerde üzüyor ve karıştırıyor. Her ikisi de streslere kötü tepki verirken, kişilikleri ve bir çift olarak dinamikleriyle tutarlı bir şekilde yaparlar ve bunun sonucunda daha da büyürler. Aşk ve dostluk arasındaki ince çizgi hakkında kesinlikle sevimli bir hikaye. Sanırım 4 verirdim. İyi, ama şaşırtıcı değil.

olgovor

Bu kitabı beğendim ama sevmedim. Kitapla oldukça uyumlu olduğumu düşünmüyorum, bir şekilde gittiğini düşündüm ve tamamen farklı bir yol izledi. Genel olarak sevimli bir hikaye düşündüm.

olgovor

okuduğum en iyi kitaplardan biri.

olgovor

Eğer psychedelics ve şamanizm ile ilgileniyorsanız, bu büyük bir tanıtım okumasıdır

olgovor

Çantamdaki Tarantula: ve 172 Diğer Vahşi Hayvanlar Jean Craighead George tarafından Yayınlandı Harper Collins 1996 Kurgu Dışı: Anı Yazar Yazar Jean Craighead George doğa, hayvanlar ve açık hava hakkında ödüllü kurgu yazmakla ünlüdür. Bu anıda, o ve ailesinin yıllar boyunca edindiği çok çeşitli evcil hayvanlarla kendi etkileşimlerini hatırlıyor. Hayvanlar tipik evcil hayvanlarınız değildi ve George okuyucuyu vahşi hayvanları evcil hayvan olarak tutmanın ve sevmenin zorlukları ve sevinçleri hakkında aydınlatıyor. Kitap hem esprili hem de duygusal; hayvanların George'un hayatı üzerindeki etkilerini görmek kolaydır. George çocukları hikayelerin çoğunda merkezidir: Craig, Twig ve Luke. Hayvanları eve getirir, adlandırır, onlara bakar, onlardan öğrenir ve sonunda çoğunun gitmesine izin vermelidir. Bir çığlık baykuşu, kokarca, ördek, kaz, birden fazla karga, yılan, kurbağa ve rakun George ailesinin üyesi olur. En sevdiğim fıkra, çığlık baykuş Yammer hakkındaydı. Yammer, duş alırken herkese katılmayı severdi. Islandığında, küpten çıkamazdı, bu yüzden birisi onu çıkarıp kurutmak zorunda kalacaktı. Evdeki bir konuk bunu fark etmediğinde, Yammer bütün sabah küvette bırakıldı. Craig bir işaret yapmak zorunda kaldı: Lütfen duştan sonra baykuşu çıkarın. Bir baykuş ile duş saçmalıklarına yüksek sesle güldüm, ancak çocukların evcil hayvanlarına verdiği özenle etkilendim. Ancak kitap, yapı eksikliğinden muzdariptir. Bölümler kronolojik olarak düzenlenmemiştir ve yazar için mantıklı bir sıraya yerleştirilmiş gibi görünmektedir, ancak belki de okuyucuya göre değil. Ayrıca pek çok insana ve duruma verilen çok az arka plan veya tanıtım vardır. George'un anısı, vahşi hayvanları evcil hayvan olarak tutmak konusunda okuyucuyu eğlendirmek ve eğitmek konusunda başarılı. Georges'in deneyimleri sayesinde, bir çocuk baskı, kuş davranışı, kış uykusuna yarasalar ve neden kokarcaların püskürdüğü hakkında bilgi edinebilir. Yaz için kolay ve hafif bir okumadır, umarım semenderleri ilk önce ebeveynlerine söylemeden semenderleri yataklarının altında tutma konusunda çok fazla fikir getirmeyecektir.