chipquay

U itibaren São João Batista do Glória, State of Minas Gerais, Brezilya itibaren São João Batista do Glória, State of Minas Gerais, Brezilya

Okuyucu U itibaren São João Batista do Glória, State of Minas Gerais, Brezilya

U itibaren São João Batista do Glória, State of Minas Gerais, Brezilya

chipquay

Ayn Rand'ın felsefi sisteminin tam teşekküllü bir öğrencisi değilim, muhtemelen metafizik, epistemoloji, etik, politika ve estetik üzerindeki pozisyonları kapsayan nesnelizm teorisini henüz tam olarak anlamadığım için. Onun 3 romanını, The Fountainhead, Atlas Shrugged ve Anthem'i okudum ve geçmişte on yıllardan beri arşivlenmiş video kaset görüntülerinde konuşmasını izledim - bazı durumlarda doğmadan önce kaydedildi. Onu büyüleyici bulduğumu (ve hala bulduğumu) söylemek, bir eksiklik olurdu. Kendi kendine bağlı, olgunlaşmış, nitelikli bir felsefi sistem oluşturma cesareti ve cesareti olan her insan, ölümünden 25 yıl sonra bile başkalarını etkilemeye devam edecek ve takipçileri toplayacak gözlem ve analizi hak ediyor. Fountainhead'i ikinci kez okurken, sevdiğim romanın o kadar da fazla olmadığını fark ettim - gereksiz derecede hacimli, sık sık ayrıntılı (çoğunlukla didaktik monologlar) olan çok sayıda karakterle işlenmiş ve sanırım başka bir düzenleme turundan faydalanabilir. ... Rand'ın takipçilerine ve nesnelci orgazmik anlarda canlanan sayısız entelektüele tüm küfür yorumları, eminim. Roman hakkında sevdiğim şey, altındaki temel fikirler ve özellikle de kahraman kavramı Howard Roark. Asla kurgusal bir karakterle, mimarlık tesisinin kararlı ve sönümsüz sözleşmeleriyle keskin bir tezat oluşturan eşsiz, uzlaşmaz bir yaratıcı vizyona sahip olmadım. Bir egoist ... bencil değil. Bir fark var. Rand için Roark, insanın kendisi ve kendi yaratıcılığı için yaşayan, başkalarının görüşlerine kayıtsız - kesinlikle insanın romantik bir görüşü olarak adlandırılabilen bir insandır. Roark'tan ilham alıyorum ve onu tamamen anlamaya çalışıyorum ve aslında Rand'ı ve felsefi sistemini anlamaya çalışıyorum.

chipquay

en iyi aşk hikayesi zaman zaman tahmin etmeye devam ediyor, edward kitabın gizemli aditude ve eylemleri ile yerine düşmesini yapar en iyi adam. Bella yavaş düşünen eylemleri ve sözleriyle. edward ve bella'nın neden bir çift olarak yapıldığını merak ediyor. Jake gizemli bir savaş kurtudur ve bella'nın neden onun için düşmediğini ve gizemli vampirliği nedeniyle edward'a geri döndüğünü merak ediyor. bu okuduğum en iyi kitap olmalı.

chipquay

Bırakmak istemediğim gerçekten harika bir kitap. Filmin ne kadar yakın olduğunu görmek ilginç olacak.

chipquay

1996'da okuma alışkanlıklarımda bir eğilim fark etti mi?

chipquay

So Elizabeth's sister Annabelle is getting married to Lord Harry. Well when they come Lord Harry's sister had to teach Annabelle and Elizabeth for when they go to England. But Elizabeth does not want to go so she put snow in Lord Harry's sisters wig what will happen? read the book to find out.

chipquay

Almost 30 years old, but still makes for a good beach read.

chipquay

I love these books. Guillermo del Toro is one of my favorite movie directors and these book read like a movie script. You can see the movie playing in your head. You are fully invested in the characters, good or bad. You cheer in their victories and you feel their defeat. I cannot wait for the final book to come out.

chipquay

i did not read the book.

chipquay

Great read...fast-paced!