felipealexandre

Felipe Alexandre Alexandre itibaren San Marcos, S.L.P., Meksika itibaren San Marcos, S.L.P., Meksika

Okuyucu Felipe Alexandre Alexandre itibaren San Marcos, S.L.P., Meksika

Felipe Alexandre Alexandre itibaren San Marcos, S.L.P., Meksika

felipealexandre

Hikayenin ve karakterlerin öngörülebilirliğinde biraz hayal kırıklığına uğradım. Ancak, güzel, sağlıklı bir tatil masalı. İyi bir ışık okuması. Bu kitap, Kitap Bingo'daki "Bir tatil teması var" meydanını karşılamaktadır.

felipealexandre

Feminist değil, ama yine de seviyorum. Yeniden okumanın büyük bir hayranıyım ve bu kitabı kaç kez okuduğumu bile hatırlayamıyorum.

felipealexandre

Bu kitap bana kişisel düzeyde birkaç şey fark etmemi sağladı. Kitap, tatlı ve okumak için eğlenceli!

felipealexandre

Bu diziyi sesli kitap biçiminde 'okudum'. Bir hikayeyi en iyi nasıl dinleyeceğimizin ilk hıçkırıklarından sonra, bu dizinin tadını çıkarmaya başladım. İlk kitap, kendime sürekli gençlerin edebiyatı olduğunu hatırlatmak ve kitapta kullanılan dilin basitliğinin ötesine geçmek zorunda kaldım. İlk kitabı bitirdiğimde Bella'nın maceralarını okumaya devam ettim. 'Kötü' vampirlere ve tüm karakterler arasındaki büyüyen ilişkilere karşı 'iyi' vampirleri tasvir etmekten zevk aldım. Dizinin son kitabı çok uzundu ve yine de bittiğinde kendimi hala çok üzdüm. Bella ve Edward boş zamanlarımın bir parçası oldular ve gitmelerine izin vermek konusunda isteksizdim. Dizinin sonuna yaklaştığımda, Stephanie Meyer'ın dizide başka bir kitap yazıp yazmayacağını merak ediyordum. Bunun gerçekleşmesi için kesinlikle yeterince açık bırakıldı. Filmi izlemeyi dört gözle bekliyorum.

felipealexandre

Bu kitaptan, özellikle Güney Asya tarihi ve politikasının bir bilgini olarak çok eğlendim. Kitap, İngiliz ve Hint kültürünün mükemmel bir sinerjisinin olduğu birkaç örnek ve Sömürge Hindistan'ı ve İngilizlerin oynamayı seçtiği rol hakkında çok idealist bir anlayış. Kitabın eleştirisini anlatan büyüleyici hikaye anlatımı yapar, ancak tam olarak doğru bir tarih değildir. Bu yıllarda şekillenmeye başlayan İngiliz ırk ayrımcılığı politikalarının ezici kanıtlarına değinmiyor. Bu politikalar sadece Hint kültürüne dahil olmaya karar verenler için sorun yaratmaz, aynı zamanda birçok insanın kültürler arasında etkileşime girmesini bile engellemiştir. Ancak bunu akılda tutarak, Dalrymple'ın kesinlikle aydınlatıcı olduğu Sömürge Hint toplumunun saçaklarını incelemeliyiz, bu karmaşık tarihin tam resmini anlamak için. Elbette, Dalrymple mükemmel bir tarihçi ve yazardır, bu da bu kitabı bir roman gibi okumayı sağlar (her zaman tarihi öğrenmeyi kolaylaştırır!)

felipealexandre

Bu kitabın kahramanı hakkındaki duygularımın ilginç kısmını hatırlıyorum. Bir yandan yaptığı şeyi yapmak için kesinlikle aptal ve bencildi, öte yandan ormanda kendi başına, toplumdan ve teknolojiden uzak yaşamayı düşünmek romantik. Bence okumaya değer!

felipealexandre

Holokost için çok şirin, ama kendimi kaybetmekten zevk aldığım iyi bir kitap. Bence kesinlikle bir çocuk kitabı veya kesinlikle bir yetişkin kitabı arasında daha iyi olurdu. Temelde karikatür olduklarından, birçok sayfadan sonra bile karakterlerin hiçbirine çok az bağlantı hissettim. Anlatıcı olarak Ölüme gerek yoktu.

felipealexandre

Yaklaşık bir yıl önce, hipster kitap kulübünde Shane Jones’un Işık Kutuları hakkında bir inceleme okudum. İlgimi çekti, ama buradaki kitaplıklardan herhangi birinde kitap bulamadım (fakir bir lisans öğrencisiyim, bu yüzden öğle tatilimde mağazada okuyamazsam, bir ARC takabilirim veya alabilirim kütüphaneden çok nadiren kitap satın alıyorum.). Bir buçuk hafta sonra Salı sabahı dükkana girdim ve bana yeni ciltsiz masanın tepesine baktım. Penguin tarafından yeniden yayınlandı! Yeni Penguen örtüsü ne kadar havalı? Hemen kaptı ve ilk yirmi sayfayı yuttum, yazarkasaya bakmam gerekiyordu. Hey, sessiz bir sabahtı, en son Steig Larrson'u satın almak isteyen altmış altmış bir bayan için tasarruf et. Sorumluluklardan kaçıyor gibiydim. Işık Kutuları, Thaddeus Lowe, karısı Selah, kızı Bianca ve komşularının bitmeyen bir Şubat ayının tahtında olduğu bir masal. Yine de Jones’un dünyasında, Şubat sadece bir ay değil, bal ve duman gibi kokan kızın yardımıyla kasabanın çocuklarını kaçıran ve kaçan bir tanrı ruhudur. Depresyonda ve çaresiz olan Thaddeus, yaklaşık üç yıllık kışı sona erdirmek için Savaş Çabalarına liderlik eden kuş maskelerinde altı erkekle birleşir. Kulağa garip gelebilir. Ve bu biraz. Jones, hikayesini anlatmak için sürekli değişen bir anlatı sesiyle hikayesini anlatır, Thaddeus, Bianca, birkaç kasaba, kuşçu, Şubat ve Bayan Honey ve Duman arasında değişir. Jones ayrıca hikayesini anlatmak için çeşitli yazı tipleri ve paragraf stilleri kullanıyor. Bianaca minyatür yazı tipinde fısıldarken, Smoke ve Honey çok daha kalın, daha kalın bir yazı tipi alır (Georgia, belki de ben gerçekten bir font insanı değilim). Bazı sayfalar yalnızca bir veya iki cümle içerir. Ancak, kutsal iyilik, bu cümleleri yumruklamak. Jones’un düzyazısı asla “gür” olarak tanımlanmayacak, ancak karakterlerinin akıl dışı ve umutsuzluğun aklın durumunu yakalamayı başardı. Eşsiz, yaratıcı ve büyüleyici, bu kitabı atipik hikaye anlatımı yöntemleriyle ilgilenen herkese tavsiye ederim.

felipealexandre

I am reading this book right now. I have only read one other of his books and this is one of my favorite horror movies so I am giving it a shot for Halloween this year:) I will post more when I am done (hopefully I finish, I am pretty chicken when it comes to scary books- they scare me more than movies:)

felipealexandre

This is an important book - it deals thoughtfully with many aspects of our existence, beginning with helping us to conceptualize our dual needs/goals of success and significance. On the whole, it is written in a straightforward, common sense style, refreshingly free of dogma and cant. As such, then, it delivers piercing insights into our human nature and our (need for/ inclination toward) spirituality that are as convincing as they are clear. After having been disappointed by his earlier, far better known work When Bad Things Happen to Good People (which, among other things, tended to stop short of convincing answers to some of the difficult questions that it raised and then fell back on the frequent use of the rationale or excuse that God is limited in nature), I was surprisingly moved by this tome, mainly because of its accessibility and reasonableness. The only complaint that I would register is that in a few places, Rabbi Kushner's rationale for assessing the authenticity of God's presence in our lives is that we may not not like the message, but because it's from God, we're willing to share it anyway. In other words, if it's not exactly what you would want God to say to you, it's legit. Thankfully, this only occurred in a couple of places in this otherwise soundly reasoned and reflective work. I recommend this book highly to help you gain greater clarity and appreciation for your sense of spirituality and how it can and should be reflected in your daily thoughts and behavior as well as to burnish your appreciation for the blessings that you have and the legacy that you create with your life (and, ultimately, leave to future generations).