juangerardf856

Juan Gonz Gonz itibaren Glória de Dourados - MS, Brezilya itibaren Glória de Dourados - MS, Brezilya

Okuyucu Juan Gonz Gonz itibaren Glória de Dourados - MS, Brezilya

Juan Gonz Gonz itibaren Glória de Dourados - MS, Brezilya

juangerardf856

Bu 2 veya 3 yıldız vermek arasında biraz parçalanmış, ama sonuçta bu piliç yaktı sadece biraz fazla "piliç" vardı. Oldukça sağlam bir gizemdi, ama dedektifin ne kadar "iri parça" olduğu hakkında çok fazla konuşma vardı. (Evet, tam olarak bu kelimeye inanıyorum. Yine de kopyamı kütüphaneye geri çevirdim, bu yüzden yemin etmem.) Sanırım son kez "iri parça" kelimesini kullandım ortadayım okulu. Eğer aradığınız şey buysa, bu kitap tam size göre.

juangerardf856

Hikaye cazibesi yoktu ve gizem şaşırtıcı bir şey değildi.

juangerardf856

Filmi yaklaşık 6 yıl önce izledim, şükür ki bu beklediğim 21. bölümle geldi. Okurken malenky skorry gitti. Gerçek veschs korku gösterisi! Bir süre nadsat konuşmayı bırakamam haha.

juangerardf856

“47 Doğa Yazısı” başlıklı ENG 472 dersim için bu kitabı okudum. Bu kitaba başladığımda “Lilith’in Kuluçka” nın doğa ile nasıl bir ilgisi olduğunu anlamadım, ama bu bilim kurgu romanının ilk bölümünü geçtikten sonra netleşti. Bu kitap, yıkıldığını bildiğimiz ve uzaylıların gerçekten var olduğunu öğrendiğimiz için dünya tarafından başladığı şekilde çok bilimkurgu. Şimdi çok büyük bir bilimkurgu ya da uzaylı hayranı değilim, bu yüzden bu kitaba hemen bir isteksizlik yaşadım, ancak önceden tasarlanmış bilim kurgu kavramlarımdan geçtikten sonra gerçekten Lilith'in hikayesine girdim. Kitap üç bölüme ayrılmıştır: Şafak, Yetişkinlik Ayinleri ve Imago. Dawn, ana karakterimiz Lilith'in garip bir ortamda, yani yabancı bir gemide uyanmasıyla başlar. Yabancı gemiden önce tüm Lilith hatırlayabileceği tüm dünyadan sonra hayatta kalmaya çalışan ailesi ile Andes dağlarında yaşıyor. Bu yabancı gemide, Lilith'i kirli bir dünyadan kurtaran ve Oankali'nin nükleer savaştan sonra iyileştirdiği dünyayı yeniden doldurmak için onu diğer insanlarla ve Oankali ile yetiştirmeye karar veren uzaylılar veya Oankali var. Bu kitap bunun için çok şey yapıyor: nükleer soykırım, uzaylılar, yabancı-insan yetiştiriciliği, ilaçlar, seks ve aklınıza gelebilecek her şey. Doğayı Henry David Thoreau'dan tamamen farklı bir perspektiften okumak istiyorsanız kesinlikle öneriyorum.

juangerardf856

That book changed everything

juangerardf856

very good book. kind of haunting. so appropriate and so true. amazing foresight!