robpictos

Robin Nissen Nissen itibaren Karemlesh, Irak itibaren Karemlesh, Irak

Okuyucu Robin Nissen Nissen itibaren Karemlesh, Irak

Robin Nissen Nissen itibaren Karemlesh, Irak

robpictos

Rumpole Afrika'ya seyahat eder, sanat dünyasını ele geçirir, bir ülke sincapını savunur ve Bill Wallis tarafından okunan, her zaman eğlenceli yasal kartal ve onun tabur kadar.

robpictos

İyi yazılmıştı. Karakterler benim için biraz zayıf görünüyordu, ama takip edebilecek kadar ilgi duydum.

robpictos

Bunu okudum çünkü Madam Kapp dersim için bir ders verecek kadar kibardı. Cretzmeyer, İkinci Dünya Savaşı'nda bir çocuğun Hıristiyan olarak pozlama korkusunu ve karışıklığını yakalamak için iyi bir iş çıkarır. Kitap okumak ve sürüklemek kolaydır. Korku ve mizah içeriyor. Ekler zaman hakkında ek bilgi verir. Kitap, Anne Frank'in Günlüğü veya Gece ile birlikte iyi kullanılır.

robpictos

I am sure everyone has read this by now but if not read before the movie comes out!

robpictos

My cousin told me to read the hunger games. It really didn't sound interesting but I trust her opinion. Good thing I did! As soon as Katnis Everdeen was telling her story of how she knew Peeta, I could not put the book down. It's so easy to love the chacaters of The Hunger Games and evan more easy to lose yourself in the pages! Taking place in the future and packed with action, suspence, a little romance and pure cleverness, this is by far my favorite book!

robpictos

I really enjoyed this book. I saw the movie The Notebook and enjoyed that movie and do plan on eventually reading that version too. But this book is related to the the Notebook in that it tells the story of the daughter of Allie and Noah, Jane and her husband, Wilson. The story is told from Wilson's point of view. It starts off by him telling us of his life and a big mistake he did, forgot his anniversary. It is a sweet story and has a wonderful ending. A very romantic story.