sophieho

Sophie Herring Herring itibaren Neriana 730 02, Yunanistan itibaren Neriana 730 02, Yunanistan

Okuyucu Sophie Herring Herring itibaren Neriana 730 02, Yunanistan

Sophie Herring Herring itibaren Neriana 730 02, Yunanistan

sophieho

Judi Picoult'dan her zaman kaçındım - kısmen adı yüzünden (bunu nasıl cehenneme çeviriyorsun?) Ve kısmen kuruş kuruş tarafından ertelendiğim için / ne yapardın / Sophie'nin Seçim tarzı pazarlama. Ama şunu söylemeliyim ki, bu roman tarafından iyice yakalandığım akıl almaz hikayeye rağmen, onu sert bir hızda okudum ve gerçekten bitmesini istemedim.

sophieho

birisi bana bu tavsiye .. ve daha az şaşırtıcı oldu. kütüphaneden ödünç almalıydım

sophieho

Bu çok güzel ve zekice yazılmış bir roman. Humbert'in bakış açısıyla Humbert, Lolita adlı bir kızla trajik aşk ilişkisi hakkında yazılmıştır. Nabokov, Humbert'in öyküsünü öyle bir sempati ve anlayışla aşılar ki kendimi sıklıkla Humbert Humbert'in 37 yaşında bir erkek ve Lolita, sadece 12 yaşında bir kız olduğunu hatırlamak için sadece saf tiksinti anlarına sahip olduğumu hissettim. Nabokov, bu adamların eylemlerini rasyonelleştirmenin ne kadar kolay olduğunu gösterir ve korku, rasyonelleştirmelerini ne kadar anlayabildiğinizi fark ettiğinizde ortaya çıkar. Konu doğası gereği hassas olmasına rağmen, Nabokov'un tedavisi hassastır ve asla sansasyonel değildir. Belki de bazı okuyucuların dehşeti için, odak noktası fizikselden ziyade konunun duygusal ve psikolojik yönlerine odaklanmaktadır.

sophieho

benim oda arkadaşı tarafından önerilen, bu kitabı seviyorum! şu anki okumalarımdan biri, bu yüzden henüz bitirmedim - ama Tanrı tarafından yaratılan duygularımızla ilgili içgörüleri takdir ediyorum ve kendimiz ve Tanrı hakkında taşıdığımız olumsuz resimlerin bazılarını değiştiriyorum. Bu psiko-gevezelik gibi korkunç bir çok şey, ama büyük bir okuma ve kesinlikle tavsiye ederim.

sophieho

Madeleine L'Engle'ın "Zamanda Bir Kırışıklık" kitabını okudum. "Zamanında Bir Kırışıklık" Meg ve Charles Wallace'ın babasıyla birlikte başka bir evrene giren iki kardeşiyle ilgiliydi. Orada baba Dr.Merry yaklaşık bir yıl önce kayboldu ve o zamandan beri duyulmadı. Bir gün, BayanWhatsit adında bir kadın Mutlu haneye gelir ve Charles Wallace, Meg ve Calvin'i ister. Birlikte, babalarını kurtarmak için büyük bir evrenden geçerler. "Zamanda Bir Kırışıklık" nın ilginç olduğunu düşündüm. Kitabın yavaş bir başlangıcı olduğunu hissettim ve çok sıkıcı ve sürüklendi. Kitap ilerledikçe hızlandığını ve uzun bir macera yerine iç içe bir gerilim filmi olduğunu düşündüm. Bütün kitap çok ayrıntılı ve iyi açıklanmıştı. Karakterler iyi yazılmış ve hepsi önemli görünüyordu. Bu kitabı sabırlı olmaya istekli ve iyi bir son arayan herkese tavsiye ederim.

sophieho

Translating...

sophieho

Mükemmel. Bunu ilk okumaya başladığımda çok sevip sevmediğimi merak ettim, çünkü yaşadığım New Hampshire'ın güneyindeki kasabalarda gerçekleşiyor. Ve sonra bunun aynı kasabaların bazılarında birlikte çalıştığım aileleri ve çocukları hatırlatması nedeniyle olup olmadığını merak ettim. Ama bundan fazlasıydı. Son zamanlarda beni karakterlerin ve eylemlerinin derinliklerine götüren birkaç kitaptan gerçekten keyif aldım. Bu anı çok daha güçlü çünkü sizi gerçekte boğuyor. Seni çok az bildiğim bir dünyada, yoksulluk ve zor seçimler dünyasında boğuyor. Ve beni etkileyen de buydu, seçimler. Yazarın davranışları için aldığı sorumluluk. Ve hayatının olaylarını ve kim olduğunu nasıl şekillendirdiklerini netleştiriyor. Bu, dünyanın ağırlığının bir kısmını hissettiren ve bitiren bir kitap. "Herhangi bir kişi ya da herhangi bir şey her zaman çocuklarıma zarar verebilirdi, her anne ve babanın bildiği içgüdüsel bir his. Vücudumun hepsini tutamayacağı kadar büyük bir aşkın gölgesiydi ve ben ruha inanmaya başlıyordum ."

sophieho

Basically a very fancy way of saying, "We're all doomed." I mean, it's interesting, well-written, and thought out, it's just I didn't feel illuminated by it.