cooleshaphoto

COOLesha Aleksey Aleksey itibaren Jalalpur Talluqe Gurri, Uttar Pradesh, Hindistan itibaren Jalalpur Talluqe Gurri, Uttar Pradesh, Hindistan

Okuyucu COOLesha Aleksey Aleksey itibaren Jalalpur Talluqe Gurri, Uttar Pradesh, Hindistan

COOLesha Aleksey Aleksey itibaren Jalalpur Talluqe Gurri, Uttar Pradesh, Hindistan

cooleshaphoto

"'Ne demek istiyorsun?' Frankie, `` Tanrım, Frankie, '' dedi Gordana, balkon kapılarından dönerek, ani bir gök gürültüsü. “Ne adam olduğumu biliyorsun. Freak-Out geni. Sende var. aynen Ma gibisin. Sen bir şeylere bayılıyorsun. Yatağa uzanıp tavandan sarkan ışık kablosunu çekti; anında yatak odası bir fuar alanı gibi aydınlandı. Frankie parlaklıkta gözlerini kesti ve şimdi daha büyük görünen Gordana'dan çekildi, gözleri parlıyor, gözleri ateşli, pembe Frankie diye düşündü, söylediler, onlarla birlikte yatak odasında, varlığı görmezden gelmek için çok uğraştığı gizli bir şeytandı. Her zaman oradaydı, kemirgen hırıltısının yanında, Louie ve Gordana'nın George Amca gibi olduğu bilgisi - cesur ve kaygısız, korkusuz, neşeli.Ve Ma gibiydi; zamansız ve beset, karanlık hayallere bir rehin, bir şekilde , her zaman helikopteri bekliyorum. ' Austrailia ve Yeni Zelanda'nın sularında, YA yazarlarını büyülü güçlerle besleyen bir şey olması gerektiğini düşünmeye başlıyorum: Sonya Hartnett, Melina Marchetta ve şimdi Kate de Goldi: karmaşık, güçlü hikayeler anlatan tüm yazarlar Bu romanda 12 yaşındaki Frankie, ailesiyle birlikte garip bir karakter kadrosu olan Yeni Zelanda'da yaşıyor: babası (herkes George Amca'yı çağırıyor), ablası Gordana, ağabeyi Louie ( (şimdi kendi başına yaşayan) ve Frankie'yi hatırlayabildiği sürece evi terk etmeyen annesi ve evlerini, Frankie'nin üç teyzesi ve Frankie'nin en iyi arkadaşı Gigs tarafından da ziyaret ediliyor. hayat her zamanki kaygılardan - okul, kriket skorları, evindeki en küçük kardeş olarak yönetme - yeni bir kız olan Sydeny sınıfına girene ve Gigs ve Frankie'ye daha yakın bir arkadaş olmaya başlayana kadar alınır. ailesi çok etrafta, ve o evde karanlık bir arka plan var, ama Sydney'in varlığı ve tonlarca soru soran sorunlarla başa çıkma yolu Frankie'yi kendi ev yaşamına daha yakından bakmaya zorlar ve neden bu o ve annesi neden hiç dışarı çıkmıyor. Yüzeyde, bu kitapta çok fazla şey olmaz. Büyük bir eylem yoktur ve karakterlerin hepsi romana başlarken temel olarak aynı yerlerde (hareket eden Sydney hariç) kalır. Yine de, de Goldi, Frankie'nin ailesini çevreleyen, hemen içeri girdiğim ve yaptıkları şeyleri tamamladığım kadar zengin bir hikaye yaratıyor. Roman, özellikle ilk birkaç bölümde yavaş hareket ediyor, ancak de Goldi bu tür yemyeşil açıklamalar ve güzel cümleler hazırlıyor, muhtemelen normalde sahip olduğumdan iki kat daha uzun sürdüm, çünkü geri dönüp pasajları tekrar okudum. Bu güzel bir roman ve bir sınıfta okunmayı hak ediyor. Ancak, diğer YA başlıkları gibi değil; birincisi, açıklamaya diyalogdan çok daha fazla güven vardır, bu da romanın daha rahat bir hızda hareket etmesini sağlar. Ve Yeni Zelanda'daki yaşam alanlarına ve unsurlarına sayısız atıflar, en azından ülkede bir tür astar olmadan, Amerikalı okurları (bana yaptıkları gibi) kesinlikle karıştırır. Ancak sadece stil ve ton örnekleri için öğretmenlerin bu kitaptan alıntılar çıkardıklarını hayal edebildim.

cooleshaphoto

Bu, sorumsuz iki ebeveyn ile yazarın göçebe çocukluğunun gerçek hikayesidir. Düzenli işleri tutamadılar, bu yüzden o ve kardeşleri fakirleşti. Genellikle minibüslerinde yaşıyorlardı ve ebeveynleri daha eklektik, gayri resmi bir eğitimi destekledikleri için sıklıkla okula gitmediler. Neden birisinin çocuklarını böyle büyüttüğünü anlamak zordur ve kimsenin yaşam tarzına hiç yakalanmadığını görmek korkutucudur çünkü çok fazla hareket ederler. Yazarın çocuğunun zihninin her şeyin çoğunlukla normal olduğunu nasıl düşündüğünü ve yavaş yavaş büyüdüğünü anlamak için henüz normal olmadığını istediği şey. Buradaki gerçek hikaye, garip yetişmesine rağmen (ya da belki de) yazarın kendisi için nasıl başarılı bir hayat kurduğu. Bu kötü bir anlatım ya da suçlama anıları değil - ebeveynlerini, tuhaflıklarını ve hepsini açıkça seviyor.

cooleshaphoto

Hanedanları Valdemar üçlemesi - Selenay Saltanatı # 1 yaklaşık 1376 AF

cooleshaphoto

The sense of adventure and wonder returns, along with the mysteries of the massive ring. Taken back to the Ringworld, Louis Wu and Speaker-to-Animals (now known as Chmeee) must choose between saving themselves, or saving everyone.