robertoyepes

Roberto Yepes Yepes itibaren Targowisko, Polonya itibaren Targowisko, Polonya

Okuyucu Roberto Yepes Yepes itibaren Targowisko, Polonya

Roberto Yepes Yepes itibaren Targowisko, Polonya

robertoyepes

SPOILER UYARI = SPOILER ALERT Özet: Hattie Inez Brooks, Chester Amcası onu Montana'da hissettiği iddiasından ayrılıncaya kadar tüm hayatı boyunca akrabalarından geçirildi. Hevesle Holt Amca'yı terk eder ve Ivy Teyze'nin Iowa'daki evini kendi başına yapmak için diker. Hattie, Vida, Montana'ya geldiğinde, Chester Amcası'ndan borçlu olduğunu fark eder. Şiddetli kış boyunca arkadaşı Perilee Mueller ve ailesinin yardımıyla çok çalışıyor. Bahar gelir ve Hattie, koymak zorunda olduğu uzun çiti bitirir ve Perilee'nin nazik ve cömert kocası Karl'ın hedeflendiği zaman insanların sahip olduğu Alman karşıtı duyguları öğrenir. Mevsimler boyunca Hattie, Kasım ayından önce iddiasını kanıtlamak için çok çaba sarf etmeli ve aynı zamanda Vida yakınında sevdiği insanlara ait gerçek bir aidiyet duygusu kazanmalıdır. Perilee'in ailesiyle cömertliği ve sadakatin anlamını öğrenir ve maceralarını Fransa'daki Kaiser ile savaşan okul arkadaşı Charlie'ye ve Amca Holt'a ve Iowa'daki kağıt için Honyocker's Homily adlı bir sütuna yazar. . Sonunda, Perilee çocuklarından birini kaybeder ve Montana'dan ayrılmaya karar verir, savaş sona erer ve Charlie Hattie'yi sevdiğini kabul ederken, Hattie borç nedeniyle iddiasını kaybeder. Her ne kadar bu son acı tatlı olsa da, Hattie sonunda kendi içinde bir ev bulur ve etrafındaki insanları sevmeyi öğrenir. Değerlendirme: Sanırım bu kitapta bir çözüm yolu yoktu ve çabucak bağlanmıştı. Hattie'nin karakter gelişimini çok sevdim ama onun için çok çalıştığı iddiasını kaybettiğini görünce üzüldüm. Ve en azından Charlie ile sonuçlanabileceğini düşünürken, bu çok açık ve belirsiz kaldı. Kitap, tarif ettiği zamana, özellikle büyük büyükannesinin hayatına dayanan bu hikaye hakkındaki yazarın notunu okuduktan sonra ilginç olduğunu düşündüğüm gerçek bir hayat duygusu getirdi. İyi bir kitap olduğunu düşündüm, ama belki de favorilerimden biri değil. Zevk için okurken mutlu sonları daha çok tercih ediyorum ve Mattie öldüğünde çok üzüldüm. Bu kitabı belki 4. ya da 5. sınıfta kullanacağımı düşünüyorum.

robertoyepes

Really really good. I'm not sure how I feel about the ending, but I enjoyed the thrill all the way through. Totally recommend to any ghost fan who wants a little bit more thought in their paranormal fiction.

robertoyepes

I'm not happy with 4...so 5 it is! ---------------------- I really like it so much that I even read it at work hahaha! I'd give it a 4 1/2 stars! but since I can't I'm settling for 4. Wanting for more, I read the "acknowledgments" too, and I'm glad I did coz as much as I fell in love with the story, still, nothing beats a true to life one. I'm referring to the author's words for her husband! Sooo sweet! Can't wait for the next book!