harrygraham

Harry Graham Graham itibaren Jouy, 41240 Villermain, Fransa itibaren Jouy, 41240 Villermain, Fransa

Okuyucu Harry Graham Graham itibaren Jouy, 41240 Villermain, Fransa

Harry Graham Graham itibaren Jouy, 41240 Villermain, Fransa

harrygraham

Üç yaşındaki yeğenim bu kitabı SEVİYOR. Benden her zaman onu okumamı istiyor. "Ann Ninny (Cindy Teyze), BUNU oku, BU BİR NE diyor, Ninny? BÜYÜK PLANLAR, Ninny SKUNK HAT." Bu çocuk mynah kuşunu ve kokarca şapkasını seviyor ve bu büyük planlarla birlikte giden büyük KELİMELER'i tekrarlamaya çalışmayı seviyor. Ve "PENNSYLVANIA! Bir roket gemisi inşa et!" ve "Geri kalanınız değirmen hakkında! MILL HAKKINDA, diyorum!" sadece yanıyor. Uzay boşluğunun yaklaştığını biliyor ve uzay gemileri (dinozorlar gibi) hakkında inanılmaz derecede ilgi çekici bir şey var, ancak bu hikayede dinozor yok. Bununla birlikte, bunu Çocuk ve Ergen edebiyatı üzerine yüksek lisans dersim için bir sınıf projesine dahil ettiğim için, Drake'in bu kitap hakkında heyecanlı olması konusunda heyecan duymaktan, bunun hakkında ne söyleyeceğimi düşünmekten korkmam gerekiyor sınıf. Bu hikaye küçük bir çocuk hakkında ve yakında, dünyanın büyük planları hakkında her şeyi bileceğini düşünüyor. Görünüşe göre, sınıfta plan yapıyor, gözlerini öğretmenine yuvarlıyor, sınıfın patronu gibi davranıyor, konuşurken diğer çocuklara gülüyor, öğretmenini yanlış kanıtlıyor ve genellikle kaba davranıyor. Kitabın etrafında tasarlandığı yarım kolaj / yarım resimli karışık teknik resim kesinlikle inanılmaz. Bu ilk örnekte, çocuk dünyanın bir posteri, ayın evrelerinin bir posteri, bir mynah kuşu, bir oyuncak helikopter ve uçak, bir saat, birkaç masa, kurşun kalem ve bir ABD atlası, Roketçilik üzerine bir kitap, Uzun Öyküler kitabı, Lil Stinky Skunk adlı kitap, BAŞKANLARIN bir cildi ve bir beyzbol ve futbolun bulunduğu bir kitaplık. Kara tahtada "Gözlerimi yuvarlamayacağım, vb." Yazdı. Bir parça tebeşir ve birkaç masa var. Bu sahneyi belirler. Hayal gücünüzü serbest bırakın. Buradan, şehirdeki en yüksek tepeye tırmanmayı ve "Söylediğim BÜYÜK PLANLAR / BÜYÜK PLANLAR VAR!" Diye bağırdığını hayal ediyor. daha sonra gelmeyi kabul eden bir mynah kuşuyla tanışır. O ve mynah kuşu şehre gidip Muckety-Mucks ve Bigwigs ile dolu bir tahta odayı devralır, daha sonra oyunu kazanmak için stadyuma, belediye başkanı olur, kokarca bulur ve şapka olarak giyer (kokmuş şanslı şapka) , kasabayı kırmızıya boyar, beyaz evi ele geçirir, Pennsylvania'yı bir roket gemisi inşa ettirir, Idaho patates teknolojisiyle uzay giysisi yapar ve Missouri neşelendirir (eyaletlerin geri kalanı öğütülürken) ve aya gider. o ve mynah kuşu ve kokarca, moonrock'ları bir mesaj verdiğini görebilecek şekilde düzenler (BÜYÜK PLANLAR VAR! BÜYÜK PLANLAR, Diyorum!). Ve kitap boyunca, büyük planlar sınıfta kuşattığı şeylerden esinlenen sanat eserleri ile gösterilmiştir. Dahası, neredeyse kendini yüksek sesle okuyor. Okumak sadece eğlenceli.

harrygraham

Sessizlik, yalnızlık ve dua, Rab'le daha yakın bir yürüyüşün üç anahtarıdır. Günlük hayatımda sessizlik ve yalnızlık yarattım. Beni namaza götürüyor.

harrygraham

Bu, gece geç saatlerde sizi ayakta tutan, iyi ve ustaca anlatılan bir hikaye. Erkekler için tozlu bir eski özel okulda yer alan karakterler, arsa ve sürprizler mükemmel. Başka bir şey söylemeyeceğim. Sadece okuyun (eğer gerilim / gizemden hoşlanıyorsanız, ama sıradan bir gizem değil).

harrygraham

Bu kitap için değerlendirmeleri sevgiden sevmemek çılgınca salıncak biliyorum, genellikle çok az yorumlar ortada oturmak. Olumsuz eleştirilerin çoğu, anlatıcıların 5 yaşında bir çocuğun sesi olma olasılığına odaklanır, bazen çok gelişmiş bir kelime hazinesi ve diğer zamanlarda çok çocukça bir şekilde iner. Ayrıca, ROOM'da bulduğumuz benzer korkunç ve görünüşte düşünülemez bir durumda, dünyanın dört bir yanındaki genç kadınlara olanların kurgusal bir versiyonu olduğu konusunda oldukça yanlış bir öfke var gibi görünüyor. Bunun bir kurgu işi olduğuna dikkat çekerim. Yazar, tarihte meydana gelen bir olayı ele aldı, farklı bir meleğe baktı ve onun hakkında bir hikaye yazdı. Bazıları bu görüşün birincil kurbanın öyküsünden olmasını tercih etse de, bu izole alanda tutulan diğer mağdurun görüşü sunulur. Donoghue'nun Jack'in dünyasını gerçekçi bir şekilde sunmak için ortalamanın üzerinde bir iş yaptığını düşünüyorum. Okuyucular belki de kendilerini Jack'in yerine koymaya çalışmak ve uyum sağlamalarını bulmak gibi bir hata yaptığını söyleyebilirim, çünkü hikayeyi 5 yaşındaki genç bir dünya görüşü yerine yetişkin bir bakış açısıyla ilerletmek istiyorlar. Kendimi bu 5 yıldızı veremediğime inanıyorum çünkü kitabın ikinci yarısının çok aceleci olduğunu ve Donoghue'nin ODA'da yaşamaktan dışarıda yaşamaya doğru değişimleri daha derinlemesine keşfettiğini görmek isterdim.

harrygraham

Bunu bir çocuk olarak okudum ve bir nedenden ötürü tekrar okuma arzum var!

harrygraham

Neşeli!