mazik

Hamza El Goumhi El Goumhi itibaren El Carmen de Bolívar, El Cármen de Bolívar, Bolivar, Kolombiya itibaren El Carmen de Bolívar, El Cármen de Bolívar, Bolivar, Kolombiya

Okuyucu Hamza El Goumhi El Goumhi itibaren El Carmen de Bolívar, El Cármen de Bolívar, Bolivar, Kolombiya

Hamza El Goumhi El Goumhi itibaren El Carmen de Bolívar, El Cármen de Bolívar, Bolivar, Kolombiya

mazik

Sonunda blogumdaki 'okuma' bölümünü değiştirmek için goodreads kullanabileceğimi fark ettim. Muhteşem. Ancak, blogumdaki kitaplarla ilgili bazı kısa yorumlar yaptım. Bu kitabı okuduktan hemen sonra öğrendim: Gerçekten bundan keyif aldım; aslında, anlıyorum ki kurgu olmadığını anladım, çünkü Nafisi'nin yazıları o kadar edebi, bazen biraz tuhaf, ve İran'da olanlar o kadar trajik ve inanılmaz bir şekilde, biraz görünüyor kurgu gibi. Sanırım bu gerçekten iyi bir hikaye. En azından benim gibi 70'li yılların sonunda ve 80'lerde İran'da neler olduğu hakkında çok şey bilmeyen biri için gerçekten bilgilendirici. Kitapçılara, kütüphanelere ve diğer benzer yerlere farklı bir şekilde gitmemi düşündüm (sadece birkaç gün sonra Chicago’daki Printers Row Kitap Fuarı'na gittim - hepsi birlikte yığılan yüz binlerce kitap ve insanlar bunlara daldı); Birdenbire birçok farklı yazı türüne ve özellikle edebiyata erişimi takdir ettim.

mazik

Vonnegut merakım uyandırdı, bundan sonra yola çıktım. Hayal kırıklığına uğradım - bu, yine harika şeyler. Vonnegut'un oeuvre'sindeki karakterlerin geçişini seviyorum - Campbell'in Slaughterhouse 5'teki varlığı beni Kilgore Trout'un beni Kahvaltı Şampiyonu'na götüreceği için getirdi. Karakterlerin aktör olmadığı, gerçek insanlar olan yazarın kafasındaki küçük bir dünya fikrini seviyorum. Ve yaşamaya devam ediyorlar ve birbirleriyle etkileşiyorlar. Her neyse, bu çok karanlık, ama çok eğlenceli. İyilik ve kötülük ve kimmiş gibi davrandığınız hakkında çok ilginç sorular ortaya çıkarır. Slaugtherhouse 5'te olduğu gibi, özellikle de protologun olaylar tarafından sürüklenmesini seviyorum (aslında bu hikayeyi bu kadar eğlenceli hale getiren şeylerin yanlış gideceği korkunç bir kaçınılmazlık) ve onları asla şekillendiremiyor gibi görünüyor.

mazik

Bu kitap meşguldü. çünkü sihir vardı ve sihri seviyorum !!!!!!!!

mazik

Phil Whitaker İngiliz bir yazar ve doktor. "Freak of Nature" dördüncü kitabı ve ilk okuduğum kitap. İlk kişi anlatıcısı yapışık bir ikizin başkanlarından biridir. İki kişilik daha farklı olamazdı ve ortasına yakın Whitaker, sizi onunla gittiği yere gerçekten durup düşünmenizi sağlayan bir bükülme ekler. Ilımlı, bazen şaşırtıcı, bazen İngiltere referansları ile kafa karıştırıcı buldum, ılımlı bir Anglophile bile çok fazla sorun yaşayabilir, ancak yatmadan önce okumaya devam edecek kadar büyülenmiştim. Bildiğim kadarıyla, bu kitap Amazon ABD'ye yapmadı, ancak oldukça sıradışı, genellikle komik ve çok iyi bir şey arıyorsanız, nakliye ve kötü döviz kuru değer.

mazik

could've been WAY better.

mazik

If you don't like this, you might be the walking dead. Absolutely penetrating language like no other. It IS a heartbeat, this book.