cagin

A itibaren 830 04 Ocke, İsveç itibaren 830 04 Ocke, İsveç

Okuyucu A itibaren 830 04 Ocke, İsveç

A itibaren 830 04 Ocke, İsveç

cagin

Translating...

cagin

Bu kitap bana üniversite mezuniyeti için verildi. Bu beş yıldızlı bir kitap çünkü hayatımı değiştirdi. Geleneksel bir masal gibi kurulmuş ve ihtiyacımız olanı bulmak için atmamız gereken yolculukla ilgili. Bu, kendinizi bir geçişin ortasında bulduğunuzda okumak için harika bir kitap.

cagin

Ivan bu kitabın üç derlemesini yazmam gerektiğini söyledi: biri hakkında gerçekten ne düşündüğümü; eğer modern bir editörü olsaydı bu konuda ne düşünürdüm; ve yazıldığı sırada okursam ne düşünürdüm. Ve bir kitabın yayınlanmasından 150 yıl sonra, modern duyarlılıkların devreye girmesiyle gözden geçirilmesinde biraz haksız bir şey olduğu doğrudur. Yine de, sahip olduğum tek şey bu. Les Mis'e dört yıldız vermek için cazip davrandım, çünkü iyi olduğu yerlerde gerçekten iyiydi. Yine de, SO'ya birçok yerde sürüklenen bir şeye bu kadar yüksek bir yıldız derecelendirmesi vererek haklı hissedemedim ve sık sık kendimi okumaktan korktuğumu buldum. Waterloo Muharebesi hakkında teğet geçip gitmek ya da Victor Hugo'ya kendi siyasi görüşlerini affetme veya kitabı neden yazdığını gerekçelendirme şansı vermek için sizi hikayenin ana başlığından uzaklaştıran UZUN pasajlar var. Belli bir yol. Tüm bunlar nedeniyle, bu kısaltılmış versiyonu okumanın haklı olduğu kitaplardan biri olabilir, ancak bunun hakkında biraz kararsızım çünkü neyin kesildiğinden emin değilim - ve en azından bunu bilmek önemli görünüyor Victor Hugo, sadece bir hikaye anlatmaktan daha büyük bir şey başarmayı hedefliyordu, ancak gerçekleştiği Fransa'nın tam bir resmini çizmeyi (bu yüzden uzun pasajların birçoğunun okunduğunda daha zorlayıcı olabileceğini düşünüyorum. orijinal zaman ve yerinde). Yine de, herhangi bir modern okuyucunun bunu başarmak için bazı gözden geçirme / kendi kendine kısaltma yapması gerekecek. (Size bir fikir vermek için: kitap 1200 sayfa uzunluğunda; müzikal 3 saat uzunluğunda. Ve ister inanın ister inanmayın, müzikal çok fazla dışarı çıkmıyor - * bu * bu bebekte ne kadar dolgu var.) Şimdi , burada iyi: Victor Hugo'nun karakter tanımları ve karakterizasyonlarının tutarlılığı şaşırtıcı. Jean Valjean'ı sevmeyen bu kitaptan uzaklaşırsanız, kalbiniz olmayabilir. Ve incelediği temalar - yoksulların durumu, kurtuluş olasılığı ve gücü, en derin inançlarınıza meydan okumanın acısı - bunu bugün bile güçlü ve alakalı bir okumaya devam edin. Özellikle, Cosette'in karakterizasyonu, kadınları stereotipik ideallerin ötesinde tam insanlar olarak anlamanın bir yolunun olduğunu ortaya koymasına rağmen, zamanındaki kadınların durumuna olan duyarlılığını takdir ettim. Ancak bu kusurla bile, bu kitabın gerçekten parladığı yer, Jean Valjean ve Cosette arasındaki bağı tasvir etmesi ve bir çocuğu sevmek ve sonunda çocuğun gitmesine izin vermek zorunda olan duyguların minutisini incelemesi. Ve bunun tek bir kelimesinin kısaltılmasını istemem. Peki, bir yıllık okumaya değer mi? Evet diyebilirim, okuduğuma sevindim - ama yapıldığım için çok mutluyum ve bir süredir bu kadar ağır bir şey almayacağım! Neyse ki, korktuğum gibi kitap iç karartıcı bir notla bitmedi, bu yüzden tüm zaman ve duyguları sadece sonunda ihanete uğramış hissetmek için koyduğumu hissetmedim.

cagin

Her misafirim olduğunda, burada öğrenilen bilgileri düşünüyorum. Ne büyük bir nimet!

cagin

WAH. Bu kitap çok iyi ve hüzünlü ve yürek parçalayıcı ve harika ve çok beğendim. Çok. Bu kitap bir roller roller coaster'dı; çok komik bir saniye ama son derece içtenlikle üzücü. Soğuk Öpücük, Wren'in kayıp hakkındaki dokunaklı hikayesini, kendi hatalarını düzeltmesini ve bırakmasını sağlar. Bu hikayedeki küçük şeyler beni Wren'e en çok bağlayan şey! Çok komik ve alaycı bir şey ve beni keskin bir kahramanı seviyorum! Wren ayrıca İNANILMAZ DAYANIKLI! Kendisini dışarıda inanılmaz iyi bir şekilde bir arada tutar. Kitapta BÜYÜK bir hata yapsa da, okuyucuların bakabileceği bir kahraman olduğunu hissediyorum. Son derece sadık ve tutkulu ve SORUMLU! Yaptığı iş için tüm sorumluluğu üstlenir ve sorunları olan başka kimseyi sürüklemek istemez. Bahsettiğim hata, ölümden geri getirdiği erkek arkadaşı Danny. Hikayenin başındaki Danny sevimli (ölü olduğu için), tatlı ve sadece Wren ile zaman geçirmek istiyor, başka hiçbir şeye ihtiyacı yok. Ama hikaye ilerledikçe Danny değişir ve o zaman ürpertici olmaya başlar. Bu Danny, Wren'i biraz fazla sıkı tutuyor, gözleri biraz daha az arkadaş canlısı ve cildi dokunuştan biraz daha soğuk. Bu aynı zamanda Wren'in aşık olduğu kişinin gittiğini fark ettiğinde, o sadece eskiden olduğu bir kabuktur. Dürüst olmak gerekirse, Wren'in onunla yalnız kalması beni korkuttu. Ve sonra, DANNY bunu BİR şey yapar ve ben de dışarı çıkmayı hayal ediyordum! Kalbim o kadar hızlı pompalanıyordu ki sandığımın dışında patlayacağını düşündüm. Bir korku hakkında konuş. -> Gabriel'in tatlı ve biraz komik olan ama sizi yanlış hissettiren yararlı bir arkadaş / aşk ilgisi olduğu hakkında paragraf ekleyin, çünkü Danny hala resimdedir. İlk 25 bölümü rahatsız edici bulamazsanız veya sizi en ufak bir şekilde hareket ettirmezlerse, bölüm 26 getchya! Çok dokunaklı bir şekilde yazılmış ve Danny'nin şimdi kim olduğu ile kimin karşılaştırıldığı şüphesiz şimdiye kadar okuduğum en üzücü şeylerden biri. Bu bölüm, son bölüm, kalp kırıcı ve şaşırtıcıydı ve inanılmaz bir kitabın acı tatlı bir sonuydu. Soğuk Öpücük en ufak tefek morbid değil (ki öyle olacağını düşündüm) güçlü ve bir "genç aşk hikayesinden" çok daha fazlası. İnsanların sevdikleri kişiyi geri getirmek için ne kadar istekli olacaklarını gösteren büyülü (kelimenin tam anlamıyla) bir hikaye. TBR listenize tamamen eklemelisiniz! Kalbimi gerçekten kötüleştiren ve beni aşırı duygusal bir kız gibi ağlatmış olan Favori Alıntı: “Onu seviyorsam, yapılacak doğru şey onu bırakmaktır. Ve umarım nereye giderse gitsin onu ilk başta barış içinde bırakacak kadar sevmediğimi hatırlamıyor. ”

cagin

Def: Fable: ahlaki bir ders vermek için kısa bir hikaye ... Snow Rising o kadar da kısa değildi, ama Matt Baldwin yine de oldukça iyi bir masal yazdı. Jason Snow (uzun bir istismar ve gasplar dizisi) (güzel bir cümle ödünç almak) sonundadır ve ailesinde, mesleğinde ve kendi içinde sonuçları vardır. Hikayenin geri kalanı onu, birkaç dağcıyı ve akıllı bir dağ rehberini izliyor ve bir dağ zirvesine çıkma zorluğuyla karşı karşıya. Dağ, Jason'ın batan gemisini kurtarmak için yüzleşmesi gereken zorluklar ve zorluklar için bir metafor haline gelir. Yol boyunca, Clara, akıl hocası, eğitmen ve vicdanı olarak hizmet ederek, doğru yoluna dönmesine yardımcı olacak kaçırdığı gerçekleri görmesine ve anlamasına yardımcı olur. Sonunda, tüm sorunları çözülmedi (gerçek hayatta olduğu gibi), ama en azından biz (ve Jason) ilerideki yolu daha net görebiliriz. Yazma stili ilk kez bir yazara ait olsa da, yine de dikkatimi çekme gücüne sahipti. Daha da önemlisi, öğrettiği dersler üzerinde düşünmeme neden oluyor. Dersi ve içgörüleri takip etmek zor değildir ve nadiren karmaşık değildir. Aslında, basit ve anlaşılması kolaydır (belki de takip edilmesi zor olsa da) ve belki de bu nedenlerden dolayı daha dünyevi hedefler arayan insanlar tarafından çok sık göz ardı edilir veya bir kenara konur. Çok fazla kişi şefkat, alçakgönüllülük, şükran ve vicdan gibi Clara'nın aksiyomları gibi değerlerin köpek-köpek-köpek iş dünyasında veya mesleklerde yeri olmadığına inanıyor. Yine de, her gün insanların (ben dahil) bu ebedi ilkelere itaatsizliğin sonuçları olduğunu görüyorum. Böyle bir kitap, bu ve diğer pozitif değerlerin profilini yükseltmek için herhangi bir şekilde yardımcı olursa, o zaman hepsi için.