danihani

Haeun Kim Kim itibaren 4153 Schönberg, Avusturya itibaren 4153 Schönberg, Avusturya

Okuyucu Haeun Kim Kim itibaren 4153 Schönberg, Avusturya

Haeun Kim Kim itibaren 4153 Schönberg, Avusturya

danihani

Bu kitabı dürüstçe çoğu kitabı gözden geçirmeye çalıştığım şekilde inceleyemiyorum. Bir eleştiride. Ayrıca bu kitaba her tür not vermenin yanlış olduğunu hissettim. Bu kitapla stilin önemi yok, yazı önemli değil, yapı önemli değil! Bu kitabı okurken odaklanmanız gereken tek şey kitabın insanlığı (veya bazen eksikliği). Herkes bu kitabı okumalı. Herkesin bu duvarların arkasında neler olduğunu anlaması gerekiyor. Bunun gerçek şeyleri hisseden ve bugün hala hisseden gerçek insanlara olduğunu anlamalıdırlar. Elie, Holokost'un dehşetini ilk elden tecrübe eden insanlara ışık tutuyor. Çoğu zaman Holokost'u incelerken veya okurken, sadece gerçeklere odaklanırız. Gece, önemli olan insanlar, gerçekler değil. Genç bir çocuğun böylesine korkunç şeyleri yaşamak zorunda kalması, kişinin kusmak istemesine neden olur. Wiesel hiçbir şeyi şekerle kaplamaz. Görmek için çıplak ve düz bir şekilde ortaya koyuyor. Duygu bitene kadar içine duygu koyar. Bunu deneyimleyen tek kişi olmadığını, çok daha fazlasının olduğunu anlatır. Hikayelerini paylaşmak istemeyen birçok kişi. Bu nedenle, Elie Wiesel'in kendi deneyimi kendine özgü olmasına rağmen, bunu yazıyor, bu yüzden aynı şeyden geçen binlerce başka insan olduğunu anlıyoruz. Soykırım olan dehşet, hepimizin bir daha asla gerçekleşmemesini sağlamak için yardım etmemiz gereken bir şeydir. Çocuklarımızı eğiterek ve geçmiş bilgisini paylaşarak, Elie Wiesel'e bir daha olmayacağından emin olma çalışmalarında yardımcı oluyoruz. Bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Dürüst olmak gerekirse, bu kitap hakkında söyleyebileceğim çok şey var, ama Bay Wiesel'in aksine, onu tarif edecek kelimelerim yok.

danihani

Ne yazık ki, Bowles, romanda olduğu gibi kısa hikaye üzerinde daha az ustalığa sahip. Hikayeleri, gerçekten harika olmadan, gerçekten harika kısa hikayelere (Hemingway'in kısa başyapıtları gibi) benziyor. Demek istediğim, tüm doğru özelliklere sahip görünüyorlar: aynı kendinden emin kadans, karakterin aynı dolaysızlığı, aynı vahiy ama eksik kararlar - ama bir şekilde özellikle ilginç ya da daha önemlisi duygusal olarak çekici değil .

danihani

Sevgili bir baba savaşa gittiğinde ve en yakın olduğu genç kızın yaşadığı özel acıyla aileye ne olduğu hakkında güzel yazılmış bir yaş hikayesi.

danihani

daha önce blogda okuduğum bir dizi bölüm olmasına rağmen, hala yumuşak ve dokunaklı akan kelimelerden etkileniyorum. bir fincan sıcak çay eşliğinde bir parça tatlı ve ılık ekmek yerken verandada oturup sessiz bir öğleden sonra, kırmızımsı akşam karanlığında olmak gibi hissediyor ve belki de Philosophy Coffee'den kahve ile yan yana getirildiğinde daha eksiksiz hissedebiliyor. Dee'nin kitaplarımın paketini bekleyemiyorum!

danihani

Bireysel kitaplar üzerinde yapılan inceleme!

danihani

wonderful...