youngyang

Youngyang Han Han itibaren 9244 Blaguš, Slovenya itibaren 9244 Blaguš, Slovenya

Okuyucu Youngyang Han Han itibaren 9244 Blaguš, Slovenya

Youngyang Han Han itibaren 9244 Blaguš, Slovenya

youngyang

Bu ahşap kitap serisi harika. Bu benim favorim çünkü matematikle karışan görsel ve işitsel kalıpları seviyorum. Her şey Altın Örgü ile başladı ve o zamandan beri her şeyi birbirine bağlayan kitaplar aramaya devam ediyorum.

youngyang

Başlangıçta bu kitapla kalacağımdan emin değildim, ama orada asılı kaldım ve sonunda yaptığım için memnun oldum. Lucy Jarrett hakkında ve Lucy ve erkek arkadaşı Yoshi ile Japonya'da yaşıyor. Evleri sık sık depremlerle sarsılıyor; Bununla büyümüş olan Yoshi, bunu adım adım atmaktadır, ancak Lucy tam anlamıyla sallanmaktadır. Ayrıca işsiz olduğu ve iş aramada fazla şansı olmadığı için huzursuzdur. Lucy, ailenin “kilitleri dinleyebilme” özelliğini devraldı ancak bundan döndü ve bir Hidrolog olarak kariyer yaptı. Annesinin bir trafik kazası geçirdiğini söyler ve ciddi olmasa da, onu görmek için eve gitmeye karar verir. Trajik bir kaza onu birkaç yıl önce evden uzaklaştırdığı için evde değildi. Geri döndükten sonra, herkesin hayatları ile birlikte ilerlediğini fark eder ... ondan başka herkes. Hayatına devam etmek için bazı gizemleri çözmek için zamanda geri dönmek zorunda. Bu, geçmişini yeniden ziyaret ettiği (ve saplantı haline geldiği) için Lucy için bir dönüm noktası haline gelir. Daha spesifik olarak, 1900'lerin başlarından daha önce hiç bilmediği bir akraba, Rose'u (ve kızı Iris) öğrenince büyülenir. Yoshi'nin memleketi, Rüyalar Gölü'nde ona katılmasını beklerken, kendi hayatını daha iyi yaşamasına yardımcı olacak, mücadele ettiği sorunları çözmesine yardımcı olacak dersler öğrenmeyi ve ona bir yön ver. Rose ve Iris'i ararken Lucy kendini bulur. Bu kitabın asıl konusu, anneler ve kızları arasındaki karmaşık ilişkidir. Sesli kitap hakkında not: CD'ler sonunda “bu diski birinci bitirir (ya da her neyse)” demez ve bu yüzden sık sık birini izlemek için geri döner ve farkına varmam birkaç saniye sürer. Can sıkıcı. Her neyse, kitabı okurken başıma sallanan bir şey vardı, parmağımı tam olarak koyamayacağım bir şey vardı… Ne olduğunu anladığımda neredeyse sonuna gelmiştim… Lucy'yi sevmedim. Annesinin ondan yapmasını istediği şeyi yapmaz. Erkek kardeşinin kendisinden ne yapmasını istediğini yapmaz. Pek çok durumda yaptığı seçimleri sevmiyorum. Bu önemli çünkü kitabı yeterince iyi sevmeme rağmen, bunun harika olduğunu düşünmüyorum. Son bir not: Yazar Lucy'nin annesinin bir noktada okuduğu kitabın kapağına eğik bir referans veriyor… bilirsiniz, “eterik” beyaz elbiseye sahip olan? Kim Edwards'ın The Memory Keeper's Daughter'u da yazdığını bilmemeniz durumunda. 

youngyang

Firefly Lane yaklaşık iki en iyi arkadaş "TullyandKate" ve hayatlarını birlikte. Kate Mularkey ‘74 yazında Tully Hart ile tanışır. Kate onunla tanıştığınızda utangaç, asosyal bir tür, ama "dünyanın en havalı kızı" (Tully) ile tanıştığında dernek tarafından popüler hale geliyor. Tully, diğer taraftan, en havalı arkadaşları, en büyük göğüsler, en sıcak kıyafetler var, ama "gerçek" bir arkadaş ve bir aile sevgisi yok. Bu toplantı üzerine lise, kolej, kolej sonrası yıllar, kariyer, evlilik, çocuklar, vb. İle bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılaştıkları iniş çıkışları, bencillik ve kötü kararların sonuçlarını sergiliyor. En önemlisi, iyi zamanlarda ve kötü zamanlarda bir arkadaşınızın yanınızda olmasının ne anlama geldiğinin inanılmaz gücünü gösterir. Bunu sadece arkadaşlık değil, aynı zamanda kocalar ve eşler, anneler ve kızları ile ilgili buldum. Başından sonuna kadar böyle duygusal bir yolculuktaydım. Tüm eğlenceli, pop kültür referanslarını sevdim - müzik, moda ve kıyafetler. Baştan beri bağlandım ve zor bir zaman geçirdim. Bir kutu mendil kullanışlı tutun - sonunda hıçkırık oldu ve ben bitirdiğim zaman 02:00, ama kesinlikle binmeye değer oldu. Bu Kristin Hannah tarafından okuduğum ilk kitap ve söylemeye gerek yok, zaten başka bir kitap arıyorum. Bu civciv en iyi aydınlatılmış. Şiddetle tavsiye ederim!