eminuysal

Emin Uysal Uysal itibaren Majdan, Bosna Hersek itibaren Majdan, Bosna Hersek

Okuyucu Emin Uysal Uysal itibaren Majdan, Bosna Hersek

Emin Uysal Uysal itibaren Majdan, Bosna Hersek

eminuysal

Anılarını genç oğluna yazan ölmekte olan bir baba - John Ames'in görüşleri ile çok ortak noktam olduğunu gördüm, bu yüzden Tanrı / yaşam / aşk / ilişkiler hakkındaki düşüncelerini okumaktan gerçekten zevk aldım - hayata bakışını sevdi. Bu, öğrendiklerinizi unutmak ve yenilemek için her yıl okumanız gereken kitaplardan biridir! (ilk okuma yıllar önce yazılmış) 12/13/14: Bu aslında üçüncü okumam ve en sevdiğim kitaplardan biri olmalı. Güzel, derin ve ilham verici olduğunu düşünüyorum. Her okuma bana hayat, maneviyat ve başkaları üzerindeki etkimiz hakkında derinlemesine düşünmeme neden oluyor. Başrahibe Ames, küçük ve sakin Gilead kasabasında çoğunlukla çok yalnız bir hayat sürdü. Altmışlı yaşlarının sonlarında aniden kendini daha genç bir eş ve sonra oğlu ile kutsanmış bulur. Ailesini kelimelerin söyleyebileceğinden daha çok seviyor ve hayatının sonunda olduğu ve oğlunun bir erkek olarak büyüdüğünü görmeyeceği için bunu küçük oğluna uzun bir mektupla yapmaya çalışıyor. Bu süreçte ayrıca kendi babası ve büyükbabası ve en yakın arkadaşı eski Boughton ve Ames'in vaftiz oğlu Boughton'un yollu oğlu Jack hakkında yazıyor. Ames, Jack'e karşı yazdığı sırada anlamaya çalıştığı çok öfkeli ve karmaşık duygulara sahiptir. Bu ilişkiye tekrar tekrar geri döner; Jack'in doğduğu günden bu yana bununla mücadele ettiği açıktır. Çocuğunu bu mektup şeklinde bıraktığı mirasın, oğlu olarak oğlu üzerinde mutlaka büyük bir etkisi olması gerekir. Şimdi Lila'yı başlatmak üzere, Ames'in karısının hayatı hakkında - bakış açısını elde etmek için sabırsızlanıyorum!

eminuysal

Eh ... ok ... bazı noktalarda biraz sıkıcı ve monoton ... bazı katkıda bulunanlar çok ilginçti

eminuysal

İlk okuma 4 Mayıs 2009

eminuysal

O kadar iç karartıcı ben bitiremedim ...

eminuysal

Bu zevkli bir okuma, hiçbir şekilde büyük bir literatür değildi ama kimin umurunda? Bazen sadece iyi anlatılmış bir iplik istiyorsun ve bu tam olarak Juliet, Naked'di. Hikaye, kasvetli bir kuzey sahil kasabasının iki sakini olan Annie ve Duncan'ı ve seçkin şarkıcı-söz yazarı Tucker Crowe'a olan takıntılarını takip ediyor. Bu özellikle zekice bir hikaye değil, orijinal olan karakterler de değil, eğlenceli ve eğlenceli bir okuma. Birisi hikayeye her türlü ahlaki gerçeği okuyabilir, ancak bu tür bir analize gerçekten ihtiyaç duymaz veya dayanmaz. Sadece tadını çıkarın.

eminuysal

This book covers a lot. I've looked primarily at the sections on Logic/Inquiry. It is written for a more general audience, and is much easier going that some of his other stuff. But it is also a lot less meaty. I'd recommend it to those wanting an introduction to Dewey's ideas on thinking, inquiry, and their role in education.