Ev - Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd PDF kitap ücretsiz indir

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd PDF kitap ücretsiz indir

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd PDF kitap ücretsiz indir

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd PDF kitap indir veya çevrimiçi dinle

Yazar :

Serge Lesourd, Jacques Lacan’ın söylem türleri kuramından ve uzun yılara prosecutor-yanan klinik deneyimlerinden yola çıkarak, önceki çalışmalarında ele aldığı öznel ıstırabın yeni ifade biçimlerini tartışmayı sürdürüyor. Yazar, postmodern laf ebe-liklerinin şekilendirdiği yeni toplumsal ilişkilerin, psikanalizin temel öğretilerin-den biri olan “Doyum, her insani yaşamın bencil amacıdır” saptamasını çok iyi benimsediğini, ancak hemen onu izleyen bir diğer öğretisini unutuğunu hatırlatı-yor: “Her zevk, grup yaşamındaki bağları korumak için sınırlı ve tamamlanmamış kalmak durumundadır”. Günümüzün liberal pazar ekonomisi tarafından belirlenen “her zevkin sınırsız ve herkes tarafından ulaşılabilir olması” kuralı hem özneleşme süreçlerinde hem de insani ilişkilerde etkilerini giderek artan depresyon, stres, anoreksia, hiperaktivi-te, intihar, bağımlılıklar, şidet, yıkım, kabalık, zorbalık, cematleşmeler, kapalı narsistik gruplar gibi bireysel ve toplumsal patolojiler altında gösterirken, özne-nin bu türden bir kapalı sistemde, belirsizlik ya prosecutor aşırılık halerinde bulabildiği tek çıkış yolu çoğunlukla wrestling bedeni ya prosecutor ötekinin bedeni olmaktadır. Psikanalitik kuramın kavramlarının ustalıkla işlendiği ve incelikli bir klinik du-yuşla örülen bu kitap, özneyi ve özneliği susturan her türlü söylem karşısında okuyucusunu prosecutor sadece sözü almaya değil, sözü etik bir yerden almaya, sabırla ve dikatle bekleyip dinlemeye, özenle ve özgürce üretmeye de teşvik ediyor.

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil: Türkçe
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 25,00 TL

Kitap eleştirileri

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd

compatibles2

This is the first Vonnegut book I've ever read, though I've been meaning to read his work for quite some time now. The non-linear nature of this book allows him to build a dramatic line in a completely unique way. There is no surprise ending, and yet the reader is continually faced with surprise beginnings, and middles... we know ultimately what the story is about, but all the details are supplied in seemingly random order. This gives Vonnegut the freedom to highlight certain events, to continually take the reader back to specific places to drive home his point. What is his point? War = Devastation "So it goes..."

2020-08-17 00:22

bhaghya

The middle was hard to get thru. A little boring.

2020-08-15 17:16

mo0nique

Bu kitap özel bir şey değildi - 2 ve 3 arasında bir yerde. Yeni veya orijinal bir kavram değil, yine de oldukça hızlı ve eğlenceli bir okuma.

2020-01-22 11:48

juangerardf856

Bu 2 veya 3 yıldız vermek arasında biraz parçalanmış, ama sonuçta bu piliç yaktı sadece biraz fazla "piliç" vardı. Oldukça sağlam bir gizemdi, ama dedektifin ne kadar "iri parça" olduğu hakkında çok fazla konuşma vardı. (Evet, tam olarak bu kelimeye inanıyorum. Yine de kopyamı kütüphaneye geri çevirdim, bu yüzden yemin etmem.) Sanırım son kez "iri parça" kelimesini kullandım ortadayım okulu. Eğer aradığınız şey buysa, bu kitap tam size göre.

2019-12-31 21:45

balamrawat

En güzel. Cimri romanlar karşısında, cazibe her zaman işareti bir noktaya indirmektir, sanki bir hikaye kalıntısından bir madde iddiası için hoşnutsuzluk göstermek gibi, evet, ama daha az zevkli değil. Edebiyat üretiminde üçüncü olan ve sonraki romanlarının ne olduğunu tadın, yetmişli, seksenli ve doksanlı üçlülerin ve ünlü La casa del Sleep'in bu romanı, . Benim kişisel okuma deneyimimde, bu roman aynı zamanda Coe'un ergenlik hikayesine mükemmel uyum sağlayan İngiliz mizahının panakasını ve heyecanını keşfederek kurtulmayı başardığı daha önceki vasat romanla karşılaştırmanın tadını çıkarıyor. ve gençlik. Kahramanı, sayısız roman, kısa öykü ve grafik romanın kahramanı olan klasik İngiliz kaybeden (bir Neil Gaiman çizgi romanından çıkmış gibi görünüyor, tesadüf değil!), Hangisi yardımcı olamaz ama aşık olur. Caz, post-punk ve anın büyükleri (her şeyden önce Smiths ve Morrissey) ile dolu geniş müzikal arka planı, romana çıtalarla, şarkı parçalarıyla, kayıt tırnaklarıyla ve grup isimleriyle oynanan diyalog savaşlarıyla doldurarak romana dökülüyor. Okunamayan skorlardan başlayarak - en azından benim için - tüm bu geniş müzik kültürünü kavrayamama çok kötü. Her halükarda romanın esasını götürmeyi hayal etmeyen bir okuyucunun sınırı: Güçlü müzik sistemine rağmen, herkes tarafından okunabilen ve herkes tarafından anlaşılabilen bir hikaye. En azından gençler tarafından veya genç olmanın nasıl bir şey olduğunu iyi hatırlayın. Müzik eğitiminden ayrılan William, neredeyse kaybolan, kesin bir yön olmadan bir hediye içinde yaşayan, kadınlarla olan ilişkisinde, gösterişsiz ve aynı zamanda beklentiler ve arzular olmadan sakar olan genç bir adam keşfeder. Bu son derece keyifli hikayeyi etiketli bir türe indirgemek isteyen bir eğitim romanı için mükemmel kahraman: bir cinayete tanıklık etmek gibi uğursuz bir olaydan başlayan ve burada da İngiliz mizahı olan bir büyüme yolu. Günlük yaşamı üzen, kahramanın hayatını yeniden düşünmeye zorlayan beklenmedik bir olay. Çok mu az? Müzikal alıntılarla uzatılmış küçük bir hikaye? Belki. Ama neden daha az zevkli ve ağırbaşlı olsun ki? Kesinlikle hayır.

2019-12-23 14:11

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd okumak itibaren EasyFiles

3.9 mb. indir kitap

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd indir itibaren OpenShare

5.8 mb. indir Bedava

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd indir itibaren WeUpload

4.5 mb. okumak kitap

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd indir itibaren LiquidFile

3.9 mb. indir

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd okumak içinde djvu

4.1 mb. indir DjVu

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd indir içinde pdf

3.9 mb. indir pdf

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd indir içinde odf

4.3 mb. indir ODF

Özne Nasıl Susturulur? - Serge Lesourd indir içinde epub

3.1 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Çağdaş Sosyoloji Kuramları    ....