Ev - Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra PDF kitap ücretsiz indir

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra PDF kitap ücretsiz indir

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra PDF kitap ücretsiz indir

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra PDF kitap indir veya çevrimiçi dinle

Yazar :

Ah MIGHT Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra Kayınpederi Muhidin Paşa’nın Osmanlıca kaleme alınmış Yemen Raporu’nu günümüz Türkçesine çeviren Sayın Cahit Kayra raporu şöyle değerlendiriyor: “İçinde bulunduğumuz dönem Ortadoğu coğrafyasının büyük çalkantılar içinde kaldığı bir dönem. Bu bölge geçmişte, Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği sırasında, çoğunlukla dışarıdan kışkırtmalarla sürekli iç kaynamalara sahne olmuştur. Bu iç kaynamalardan butt 1904 yılında Yemen’de patlamış, asi kuvetlerin başındaki İmam Yahya, Osmanlı kuvetlerini yenerek San'a merkezini ele geçirerek binlerce askeri tutsak etmiştir. Bu facianın sorumlusu olan kumandanlar daha sonra Divan-ı Harbe verilerek cezalandırılmışlardır. 1904 İsyanı sırasında henüz küçük rütbeli bir subay olarak San'a’da bulunan Hasan Muhidin Bey verilen emir üzerine vaziyeti anlatan bir rapor tanzim etmiştir. Elinizdeki kitapta yayınladığımız bu raporun, might tarihte yapılan yanlışlıkları açıkça, hiçbir şey saklamadan gözler önüne sermek ve çözümlemek bakımından özel bir değer taşıdığına inanıyoruz. ”.

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

 • Yazar:
 • Yayımcı: TARİHÇİ KİTABEVİ
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 18,00 TL

Kitap eleştirileri

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra

robpictos

My cousin told me to read the hunger games. It really didn't sound interesting but I trust her opinion. Good thing I did! As soon as Katnis Everdeen was telling her story of how she knew Peeta, I could not put the book down. It's so easy to love the chacaters of The Hunger Games and evan more easy to lose yourself in the pages! Taking place in the future and packed with action, suspence, a little romance and pure cleverness, this is by far my favorite book!

2020-09-17 04:51

msarmad

bu kitap Üstat öğrencileri için çok faydalıdır.

2020-01-18 16:14

luisnaza

Bu kitabı aldım çünkü "Beklediğinizde ne beklenir?" Hakkında çok şey duymuştum, ama o kitaba ihtiyacım yoktu çünkü çocuklarım kabul edildi. Bu kitap bana çocuklarımın nasıl geliştiği hakkında düşünmem için çok şey verdi ve ayrıca gecenin ortasında yüksek ateş veya başka bir şeyle uyandığında da yardımcı oldu. Kitap sadece çok yararlı bilgiler vardı.

2020-01-13 11:21

gustavomillane

"Eğer günleri bölmek için saat yerine uykuya güvenirse, o zaman bu hala onun cumartesi günüdür, hayatının derinliklerinde, onun altına kadar düşer. Ve buradan, gününün en tepesinden, çok ileride, Pazar önceki günkü gibi aynı söz ve enerjiyle çalmıyor. " Bu kitap, Cumartesi günü Londra'da yaşayan ve çalışan 48 yaşındaki bir beyin cerrahının hayatında 24 saat takip ediyor. Seni onun yükselişi, oğluyla konuşması, squash oyunu, alışverişi, yaşlı annesiyle ziyareti ve sona doğru iklimsel bir olay başlatacak bir olaydan geçirir. Acil bir ameliyat geçirir ve sonunda yatağa geri döner. Cumartesi, sıradan gününün detaylarından çok daha fazlası. Hayatında olduğu yerde bir metafor ... emekliliğe hazır değil, ama artık genç, dinç bir cerrah ya da atlet değil. Aynı zamanda 2003'te oturduğumuz yeri (11 Eylül sonrası) Irak ile savaşmak için hazırlanıyor. Onun sıradan günü, terörizmin sürekli bir tehdit olduğu bir dünyada, tehlikeli insanların varlığında ahlaki seçimlerin yapılması gereken bir hayat dilimidir. İtiraf etmeliyim ki, kendimi bunun donuk olmaya hazırlamıştım. Ben sadece bir günlük değerinde okuma birkaç saat boyunca uzanan gerçek bir erteleme-fest olurdu hissettim. Ama ben kesinlikle nişanlı ve boyunca ilgi vardı. Karakterin içsel öykülerinin yanı sıra faaliyetleri ve çatışmalarında daha derin bir anlam arıyordum ve tıpkı şiir gibi oradaydı. Bu kitabı çok beğendim. Yazının parlak ve çok katmanlı olduğunu düşünüyorum, ana karakterin dünyayı görmesinden ve kararları ve etkileşimleriyle nasıl düşündüğünden keyif aldım. Ne söyleyebilirim? Hayatını, kariyerini ve aklını kıskanıyordu.

2020-01-01 20:19

muhammedan29ce

Kendinizi bir okuma çöküşünde veya kişisel bir funk'ta bulursanız, not alın: bir tedavi var. E.F. Benson'ın Mapp ve Lucia romanlarından herhangi birini alın, ancak tercihen bununla başlayın (serinin ilkidir). Bu kitabın altıncı okumam olduğunu düşünüyorum --- daha fazla olabilir. Ve Nancy Mitford'un ileriye söylediği gibi, 20'li yıllarda yazılmasına rağmen "boya kadar taze". Şakalar asla solmaz; karakterler asla büyüleyici olmayı bırakmaz; kritik yaşam dersi ise en basit etkinliklerin bile büyüleyici olarak algılanabilmesidir. Benson'ın karakterlerinin hayata bu kadar meşgul olmalarını seviyorum. Hayatınızda ilginç bir şey olmadığını düşünüyorsanız, Lucia'dan veya onun B.F.F.'den Georgie Pillson'dan bir not alın. Birbirlerinin hobileri tarafından büyülenirler; birbirlerinin öğle yemeği menülerinde ante kadar ilerledi; ve mümkün olan her şekilde üst üste nasıl geleceğini planlayın, planlayın, planlayın. Ancak, bu çabalamak ve başarmakla ilgili değildir - insan doğası ve foiblesiyle ilgilidir. Karakterler o kadar iyi tasarlanmış ki, arkadaş çevrenizden geçip her birine bir karakter adı ekleyebilirsiniz. Yetişkin hayatım boyunca (annem tarafından tanıtılan) bir Luciaphile oldum ve görevlerimden biri "inancı yaymak" oldu. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun. Şimdi "Londra'da Lucia" ya gidiyorum. . .

2019-12-26 22:41

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra okumak itibaren EasyFiles

3.9 mb. indir kitap

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra indir itibaren OpenShare

3.7 mb. indir Bedava

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra indir itibaren WeUpload

3.8 mb. okumak kitap

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra indir itibaren LiquidFile

4.5 mb. indir

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra okumak içinde djvu

5.7 mb. indir DjVu

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra indir içinde pdf

4.1 mb. indir pdf

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Ah O Yemen - (1904 İsyanı) - Cahit Kayra indir içinde epub

3.2 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Türk - İtalyan İlişkilerinde Az Bilinenler Fabio L. Grasi (Roma 1963) Türk tarihi alanında büyük uzmanlardandır. Kendisini Türkiye’yi anlamaya ve anlatmaya adayan İtalyan bir tarihçidir. Roma Sapienza Üniversitesi’nde Avrasya T...