Ev - Umacı - Hanzade Servi PDF kitap ücretsiz indir

Umacı - Hanzade Servi PDF kitap ücretsiz indir

Umacı - Hanzade Servi PDF kitap ücretsiz indir

Umacı - Hanzade Servi PDF kitap indir veya çevrimiçi dinle

Yazar :

Umacı - Hanzade Servi Mizah yüklü kıvrak kalemiyle, edebiyatımızda kendine has bir üslup geliştiren sıra dışı yazar Hanzade Servi’den, geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan umacılık efsanesinin hiç bilinmeyenlerini açığa çıkaran acayip bir roman! Umacıların hayali yaratıklar olduğunu sananlar, nihayet gerçekleri öğrenecekleri bir kaynağa kavuşuyor. Okuyunca anlayacaksınız ki, hiçbir yazar bu kadar acayip şeyleri uyduramaz. Yılar yılı, dünyanın dört bir yanında, yaramaz çocuklar en çok umacılarla korkutulmuştur. Kural böyle olunca, unutkanlığı ile nam salmış bir anenin ve sürekli karate çocukluğundan örnekler vererek onu kötü şeylerden korumaya çalışan bir babanın sekiz yaşındaki biricik oğuları Topaç da umacıların anlatıldığı gibi korkunç yaratıklar olduğunu düşünüyordu. Ta ki bir gece ansızın dolabından fırlayan sevimli umacı Gırgor’la tanışana kadar. Tanışma dedikse öyle el ele tokalaşıp tanışma zanetmeyin sakın. Topaç her çocuktan bekleneceği üzere Gırgor’u görür görmez koca bir çığlık atı. Gırgor da diğer tüm umacıların yapacağı gibi çareyi yatağın altında saklanmakta buldu. Pek de güzel bir karşılaşma sayılmaz, ama olsun. Umacistan’ın meşhur Umacılık Okulu’nun 150 yıl kadar süren zorlu eğitimini bin bir güçlükle tamamlayan Gırgor’un yeni görevi, dolabına gönderildiği Topaç’ı korkutup ona sürekli huzursuzluk vermekti. Oysa, binlerce yılık umacılık tarihinde ‘omlet pişirme’ dersini seçerek bir ilke imza atan böylesi yeniyetme bir umacının değil bir çocuğu korkutmak, bir kediyi korkutmaya bile gönlü el vermiyordu. Umacılık geleneğini alaşağı edecek devrimci düşüncelere sahip Gırgor’a göre umacıların asıl görevleri çocukları korkutmak yerine onlara yardım etmek olmalıydı. Peki, gün boyu dolapta saklanarak akşam vakti çocukları korkutmak için türlü oyunlar peşinde koşturmak üzere eğitilmiş bir yaratık nasıl olur da böylesine iyi niyetli bir girişime ayak uydurabilirdi? Yoksa, yılardır umacılara öğretilen her şey koca bir yalan mıydı? Topaç’la Gırgor’un sıra dışı dostlukları umacılar hakındaki tüm fikirlerinizi değiştirecek. Skirt de kökleri Umacistan’a kadar uzanan ünlü çocuk psikoloğu Nadir Oynak’ın verdiği garip egzersizleri denemek için içinizde yanıp tutuşan o büyük isteği bastırmak için sarf etiğiniz çabaya rağmen. İdia ediyoruz, bu kitabı okuduktan sonra gözünüz bir an olsun odanızdaki dolabın kapağından ayrılmayacak!. Kirpiklerinizi her kırpıştırdığınızda sevimli umacınızın dolaptan fırlayıp ışık hızıyla dizinize yatığını ve sizin de usul usul onun renkli pofuduk tüylerini fırçaladığınızı hayal edeceksiniz… Hanzadevari mizahi öğelerle bezeli keyifli bir okuma deneyimi sunan Umacı, her yaştan okurun kalbinde yatan küçük çocuğu uyandıracak güçte etkileyici bir roman.

Umacı - Hanzade Servi PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

 • Yazar:
 • Yayımcı: TUDEM YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 17,00 TL

Kitap eleştirileri

Umacı - Hanzade Servi

51602548312b9

Çok iyi tasarlanmış bir kitap olmasının yanı sıra (beklendiği gibi) bu, grafik tasarımcıları için çok pratik ve dünyaya özgü bir el kitabıdır. Başlıca vurgu, bir tasarımcının farklı olma ya da öne çıkma arzusunu tatmin etmenin aksine, bir mesajı iletmek için gerekli teknikler üzerinedir. Bu kitap açık bir şekilde hevesli veya profesyonel grafik tasarımcıları için yararlıdır, ancak bir web sitesini bir araya getiren, bir broşür yazan, bir haber bülteni çıkaran vb. İçin de yararlı olacağını düşünüyorum.

2020-01-21 22:10

andreschmucki

Uyumaya gitmek için bunu kasette dinledim. Gerilim klişe haline gelene kadar oldukça şüpheli. Çok tuhaf bir tarih.

2019-12-24 12:10

supercata

** spoiler uyarısı ** oldukça komik

2019-12-19 17:13

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Umacı - Hanzade Servi okumak itibaren EasyFiles

4.2 mb. indir kitap

Umacı - Hanzade Servi indir itibaren OpenShare

3.2 mb. indir Bedava

Umacı - Hanzade Servi indir itibaren WeUpload

4.6 mb. okumak kitap

Umacı - Hanzade Servi indir itibaren LiquidFile

5.4 mb. indir

Umacı - Hanzade Servi PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Umacı - Hanzade Servi okumak içinde djvu

4.1 mb. indir DjVu

Umacı - Hanzade Servi indir içinde pdf

3.5 mb. indir pdf

Umacı - Hanzade Servi indir içinde odf

5.6 mb. indir ODF

Umacı - Hanzade Servi indir içinde epub

4.2 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

TUDEM YAYINLARI 8. SINIF MATEMATİK KAZANIM ODAKLI SORU BANKASI....

Tudem 3. Sınıf Evde 30 Dakika Türkçe Matematik Mire Bilimleri Hayat Bilgisi Soru Ev Çalışması Yeni 2019 Müfredat ISBN / BARKOD:9786052850756 Yayınevi / Marka:Tudem Yayınları Yazar:Tudem Komisyon Kitap Ebatı:19x27....

Kibele'Nin Gölgesinde-Yasemin Yücesoy Gündoğan Kibele'nin Gölgesinde - YASEMİN YÜCESOY GÜNDOĞAN....

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Soru Bankası Tudem Yayınları Orta Okul Kitapları....