Ev - Gödel Kanıtlaması-James R. Newman PDF kitap ücretsiz indir

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman PDF kitap ücretsiz indir

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman PDF kitap ücretsiz indir

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman PDF kitap indir veya çevrimiçi dinle

Yazar :

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman "Gerçek" matematikçilerin uğraştığı "gerçek" matematiğin neredeyse tamamen yararsız olduğu söylense de saf matematikle uğraşan Gotlob Frege, Georg Cantor ve Richard Dedekind herhangi bir yararlı makine icat etmemişler ama Batıda yeni bir düşünme tarzının temelerini atan bir araç sağlamışlardır. Çağlar boyunca matematiğin kesinlik, tutarlılık, tamlık gibi ideal beklentileri eksiksizce karşılayan bir bilim olduğu düşünüldü. Kesinlik, tutarlılık, tamlık gibi niteliklerin matematiğe yüklenmesinin en önemli nedeni, matematiğin aksiyomlardan türetilen doğru önermelerinin, yani teoremlerin kesin olarak kanıtlanabilir olmasıydı. Matematiğin teoremlerinin doğru iseler, doğrulukları kesinlikle kanıtlanabilen, doğru değilseler de, yine doğru olmadıkları kesin olarak kanıtlanabilen önermeler oldukları, dolayısıyla matematikte kesinlik ve tutarlılığın tam olarak egemen olduğı kabul edilmişti. Gödel'latest kanıtlaması bu kabulerin ve beklentilerin doğru olmadığını yine matematikten yola çıkarak kesin olarak kanıtlamıştır. Whitehead ve Rusel'ın matematiğin mantıksal temeleri konusundaki dev çalışması olan Principia Mathematica'yı ele alarak temelerin acquainted eksik kalacağını göstermiştir. Yani doğal sayılar aritmetiğini kapsayan bir biçimsel dizgede öyle önermeler vardır ki, bunların ne doğru ne de yanlış oldukları kanıtlanabilir. Ayrıca Gödel, doğal sayılar aritmetiğini kapsayan bir biçimsel dizgenin tutarlılığının, bu dizgenin kendi içinde kanıtlanamayacağını prosecutor kanıtlamıştır. Gödel kanıtlamasının sonuçları matematiğin kendi içsel sınırlılıkları olduğunu ortaya koymuştur. Gödel kanıtlaması mantık ve matematiğin dışına taşan felsefi sonuçlara prosecutor sahiptir. Matematiğin ve matematiksel nesnelerin aslî doğası, matematikle mantığın ilişkisi, vb. felsefi meseleleri yeni bir tartışma zeminine taşımıştır. Ayrıca postmodernite üzerine düşünce üreten felsefeciler de Gödel'e sık sık gönderme yapmakta ve bütünselci yaklaşımlara yöneltilen eleştirilerde Gödel'latest çalışmalarından prosecutor destek bulduklarını düşünmekteler. (Tanıtım Yazısından).

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 20,00 TL

Kitap eleştirileri

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman

renandesouza

Ah-Kim and her mother arrive from Hong Kong after being sponsored by Aunt Paula, her mother’s older sister, so they could have a new life in Brooklyn. They live in a roach-infested, condemned apartment with no heat and do piecework at a garment factory owned by Aunt Paula and Uncle Bob in Chinatown. Ah-Kim (now known as Kimberly) knows her only chance to get her and her mom out of there is to succeed in school, and luckily she has the smarts to do so. She scores a perfect score on the SAT and wins a full scholarship to Yale. I loved this book and the perceptions of Chinese life, the differences b/w the two cultures, and felt I learned a lot about this. Recommended to me by a fellow adoptive mom. Would have rated it higher, though, except for how it ended, though – boo, hiss!

2020-08-12 13:51

alburns13

Bir gençken bu kitapları çok sevdim, bu yüzden bir hayır kurumunda gördüğümde bunu satın almak zorunda kaldım. Bu dizinin içinde dört kitap olduğunu fark etmedim ve dördüncü ve son kitap serideki ilk iki kadar iyi olmasa da (ya da ben sadece nostaljik bir faktör olduğu için bunları tercih ederim?) ama yine de mükemmel bir kitaptı. Kate ve Greg adlı karakterlerle İngiliz preteen kitabını okumak hoş bir değişiklikti. Kesinlikle bir varoluş kız olduğunda saklayacağım! Bu, manevi yönü çok hafif olduğu için hem Hıristiyanlar hem de Hıristiyan olmayanlar tarafından beğenilebileceğini düşündüğüm bir kitap. Kate'in annesi alışılmadık bir zaferdir ve Kate'in kendisi kendi inançlarını kabul etmek için mücadele eder ve inandığı şeyin annesinin Pazar günleri öğrettiği ile aynı olup olmadığı. Yerel kütüphanem, dizideki ilk iki kitabı stoklardı, böylece Tanrı ile kişisel bir ilişkisi olmayan insanlar tarafından bile zevk alabildiler. Genel olarak, eğlenceli bir yaş serisi geliyor. 8/10

2020-01-20 13:59

ciprosu

Translating...

2019-12-30 11:57

duygutopcu

Kral hayranı iseniz (benim gibi) bu onun en iyi işi değil, ama eğlenceli ve hızlı bir okuma.

2019-12-22 23:41

jamiehooper

Dünya İşçileri Birleşiyor! yah, son zamanlarda edebi bir etkinlikte modern komünist partinin bir temsilcisiyle uzun bir konuşma yaptım. o kağıtları dağıtıyordu ve ben Amerika'ya gidip ondan her şeyi çalmak için Afrika'yı dolaşan bir adamı duymak için insanları işe alıyordum. her neyse, adam besleniyor retorik için patlayan bir şey var. tabii ki, Martin Luther King jr. siyahi insanlara politik bir noktaya değinmeye çalıştıklarında hangi liberal kraldan bahsetmez? argh!

2019-12-21 00:49

guuf

SEVDİ, DÖNEM. söylenmesi gereken başka bir şey yok.

2019-12-20 15:33

sophieho

birisi bana bu tavsiye .. ve daha az şaşırtıcı oldu. kütüphaneden ödünç almalıydım

2019-12-20 01:30

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman okumak itibaren EasyFiles

3.5 mb. indir kitap

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman indir itibaren OpenShare

4.6 mb. indir Bedava

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman indir itibaren WeUpload

5.5 mb. okumak kitap

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman indir itibaren LiquidFile

4.6 mb. indir

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman PDF, FB2 kitap indir veya çevrimiçi dinle

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman okumak içinde djvu

3.4 mb. indir DjVu

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman indir içinde pdf

5.9 mb. indir pdf

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman indir içinde odf

5.3 mb. indir ODF

Gödel Kanıtlaması-James R. Newman indir içinde epub

3.3 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Beyindeki Hayaletler - İnsan Zihninin Gizemlerine Doğru - SLANT. HARDINESS. Ramachandran İki yüzyıldır süren araştırmalara rağmen, Yüzleri nasıl tanırız? Niçin ağlarız? Neden güleriz? Neden rüya görürüz? Neden müzik ve sanatan ...